Pranie wykładzin Gdańsk

pranie dywanów Gdanisk

Przeprowadzone prace prania wykładzin w Trójmieście nauczyły nas przede wszystkim Państwa wymagań. W związku z często pojawiającymi się pytaniami o metody prania wykładzin w gdańskich firmach postanowiliśmy zebrać tutaj najczęściej udzielane odpowiedzi.

Metodę prania należy dobrać do wykładziny dywanowej, czy dywanu

W naszej ofercie znajdziecie trzy metody prania:

metoda ekstrakcyjna – polegająca na dogłębnym praniu wykładziny, dywanu

metoda kapsułkowania – zwana też bonnetowaniem, czyli czyszczeniem dywanów na sucho

metoda suchej piany – właściwie jest metodą odświeżania powierzchni, a nie gruntownego prania

oraz odplamianie wykładzin metodą tamponowania

 

Każdą z nich wybieramy zależnie od Państwa wymagań – przykładowo, szybkie doczyszczanie prowadzimy metodą suchej piany, a wykładziny tkane poddajemy metodzie ekstrakcyjnej, wobec której nie powinno się stosować prania na sucho.

Wybór metody zależy też od podłoża, na jakim znajduje się materiał. Największy problem sprawiają deski, które nie mogą przemoknąć. Na szczęście i na to są sposoby.

Przykład prania wykładzin metodą suchej piany:

Jakie są typowe problemy z wykładzinami:

Podczas prania wykładzin w nieumiejętny sposób może dojść do nieodwracalnych konsekwencji. Przykładami będą:

  • zbyt duża ilość wody może przemoczyć osnowę wykładzin tkanych, przez co się skurczą.
  • w wyniku przemoczenia może również dojść do falowania igłowanych wykładzin – ten proces będzie trudny do odwrócenia.
  • niebezpieczna dla powyższych wykładzin jest zbyt duża temperatura wody – to ona właściwie może powodować ich uszkodzenia.
  • metoda kapsułkowania nie jest wskazana w przypadku wykładzin tkanych i tuftowanych.

Czy maszyna czyszcząca dywany jest w stanie dokładnie umyć kąty i miejsca koło szaf

Zdecydowanie najlepiej jest przestawić szafy na czas prania, aby cała powierzchnia została równomiernie umyta. Mieliśmy jedną taką sytuację w gdańskim biurze we Wrzeszczu. Po prostu kompleksowe wykonanie pracy jest zawsze o wiele bardziej skuteczne.

Jeśli zaś chodzi o pranie trudnodostępnych miejsc, to warto wiedzieć, że ekstraktory mają różne końcówki, które dobiera się zależnie od dostępu do powierzchni. Większą część podłogi pierzemy polegając na sile i wydajności dysz płucząco-odsysających.

Ile trwa pranie wykładzin

Przy tak postawionym pytaniu zawsze odpowiadamy „to zależy” i pytamy o szczegóły zlecenia.

Aby określić ile czasu zajmie realizacja zlecenia musimy znać rodzaj wykładziny dywanowej lub dywanu, znać jego powierzchnię, stan zabrudzenia i zidentyfikować ewentualne inne przeszkody. Z reguły oceniamy to na podstawie oględzin powierzchni. Wtedy jesteśmy w stanie podać dokładną cenę usługi oraz określić ile czasu zajmie praca.

Ustalamy też kiedy przystąpimy do pracy. W Gdańsku jest wiele obiektów, w których wykonywaliśmy pranie wykładzin dywanowych w weekendy lub po godzinie 17, gdy w budynku nie było już nikogo prócz stróża. Zawsze należy mieć na uwadze to, że wykładzina musi suszyć się przez kilka godzin. Pomieszczenia powinny być ciepłe.

Dogodne jest też wydzielenie pomieszczenia, w którym prace przeprowadzimy w ustalonej porze.

Cennik prania wykładzin – Gdańsk, Gdynia, Sopot

 

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

Pranie dywanów i tapicerki dywanowej Warszawa

Pranie wykładzin dywanowych i dywanów w Warszawie

Oferujemy profesjonalne pranie dywanów i wykładzin dywanowych w obiektach biurowych, publicznych, komercyjnych, a także w obrębie kompleksów przemysłowych. Realizujemy także szereg usług związanych z czyszczeniem posadzek, akrylowaniem powierzchni pcv oraz krystalizacją kamienia. Pranie wykładzin dywanowych i dywanów w Warszawie obejmuje trzy metody, zależne od materiału…

pranie dywanow - SCO CLEANUP

Pranie dywanów – usługi

Oferujemy pranie dywanów i wykładzin dywanowych nawet w przypadku ich dużej łącznej powierzchni. Metoda czyszczenia dywanów Na poniższych zdjęciach wykorzystaliśmy metodę szamponowania – zwaną też metodą suchej piany. W przypadku niektórych dywanów, szczególnie tym z długim włosiem i większymi zabrudzeniami, korzystaliśmy z metody ekstrakcyjnej, która…