Mycie obiektów turystycznych – ośrodków, hoteli i kompleksów wypoczynkowych

Mycie obiektów turystycznych – ośrodków, hoteli i kompleksów wypoczynkowych

Jednym z elementów cyklicznej konserwacji ośrodków turystycznych i kompleksów hotelowych  jest czyszczenie elewacji, a także oczyszczanie powierzchni dachów i chodników.

Czynności te warto wykonywać po sezonie turystycznym, albo na wiosnę, zaraz po zimie. Tego typu zewnętrzne prace można wykonać samemu lub zlecić profesjonalnej firmie. W tym drugim przypadku radzimy rozglądać się za wykonawcą prac już na kilka miesięcy przed terminem podjęcia prac, bo terminarz firm świadczących takie usługi szybko się zapełnia.

Na co warto zwrócić uwagę podczas prac konserwujących

Oferta cyklicznego czyszczenia powierzchni obiektów wypoczynkowych obejmuje:

Cennik mycia obiektów turystycznych

Konserwację posadzek zalecamy regularnie przeprowadzać w miejscach dużego ruchu pieszego – np. w holach, na głównych deptakach.

Jak zdecydować, które miejsca wymagają specjalistycznego czyszczenia

Z reguły usługi specjalistycznego czyszczenia zleca się w momentach gdy powierzchnia jest niemożliwa do umycia z pomocą środków ręcznych, albo zakupionych chemikaliów.

Wszystko zależy od skali zanieczyszczeń i ich rodzaju. Te dwa czynniki determinują trudności ich usuwania, co wiąże się często z zakupem drogiego, profesjonalnego sprzętu. W całym przedsięwzięciu bardzo ważne jest dobranie odpowiednich metod czyszczenia do danych powierzchni. Nieznajomość działania środków, albo brak możliwości prowadzenia testów może mieć fatalne konsekwencje. Złe wykorzystanie chemii niesie z sobą ryzyko trwałego uszkodzenia materiału zamiast jego oczyszczenia.

Nasze usługi są poparte doświadczeniem, testami technologicznymi i zawierają gwarancję.

Nie podejmujemy się prac, których efektu nie mamy pewności lub gdy wiemy, że wskazanej powierzchni nie da się umyć (np. gdy struktura zewnętrzna dachu została uszkodzona na tyle, że zanieczyszczenia wnikają w jej głąb).

Kiedy dokonujemy czyszczenia powierzchni w branży turystycznej?

Gruntownego czyszczenia głównie dokonuje się na wiosnę – czyli po zimie jeszcze przed sezonem turystycznym. Warto jednak podkreślić, że jest to okres w którym wszystkie firmy zajmujące się czyszczeniem powierzchni mają pełne ręce roboty i na termin wykonania pracy trzeba niekiedy czekać dwa, a nawet cztery miesiące.

Jakich zanieczyszczeń możemy spodziewać się po sezonie turystycznym?

Najgorsze są zanieczyszczenia, które turyści przynoszą z plaży – naloty piaskowe osadzające się na ścianach domków lub większych budynków. Na nich również dość łatwo osadzają się warstwy porostów. Zaniedbane tych zanieczyszczeń może skutkować tym, że już po dwóch latach trzeba będzie je usuwać, a może nawet odmalować ściany. Kilka lat nieuwagi może wiązać się z koniecznością wymiany niektórych elementów elewacji, bo będą w stanie wymagającym remontu. Takie zgłoszenia otrzymaliśmy od naszego klienta z Sobieszewa (koło Gdańska), a także z dwóch ośrodków w Łebie.

Równie trudna sytuacja dotyczy ośrodków w miejscach zalesionych, położonych nad jeziorem. Wilgoć nanoszona przez turystów może być dobrym podłożem dla mchu. Jeśli pojawi się przed zimą może wyrządzić szkody w drewnianych konstrukcjach budynków. Czasem nawet przedostaje się do wewnątrz, a duża wilgoć sprzyja pojawianiu się pleśni. Równie istotne jest usuwanie mchu z kostki brukowej. Można tego doraźnie dokonać z pomocą specjalnej szpachelki, albo poddać kostkę myciu.

Aby zapobiegać tego typu skutkom dobrze jest uruchomić na jakiś czas ogrzewanie pomieszczeń i umyć je od środka. Na zewnątrz zalecamy mycie z wykorzystaniem ciepłej wody demineralizowanej lub wody pod ciśnieniem. Wybór metody zależy od materiału, z którego wykonane zostały budynki ośrodków. Szczególnie wrażliwe na uszkodzenia jest drewno, dlatego należy wybrać dla niego bezpieczne metody mycia.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Po kilku minutach rozmowy będziemy w stanie doradzić Państwu wybór metody oraz wskazać wstępną cenę realizacji usługi. Ostatecznej wyceny udzielamy najczęściej po oględzinach obiektu i ustaleniu zakresu prac.

Działamy na obszarze całej Polski.


Podsumowując:

Nasza firma oferuje kompleksowe czyszczenie obiektów turystycznych zarówno po sezonie jak i przed sezonem.

Zależnie od poziomu zanieczyszczeń w Państwa ośrodku radzimy przeprowadzać regularne konserwacje aby zminimalizować konieczność renowacji obiektów.

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

Mycie okien trudno dostępnych

Zajmujemy się myciem okien trudno dostępnych – jest to właściwie element naszej oferty specjalistycznego mycia okien, przeszkleń i elewacji wykonanych z różnych materiałów. Wysoko położone przeszklenia, okna, do których nie ma dostępu nawet za pomocą podwieszenia, czy wreszcie miejsca obudowane – wszystko to są tak…

pranie tapicerki SCO CLEAN UP

Profesjonalne pranie tapicerki

Oferujemy kompleksowe usługi czyszczenia specjalistycznego. Pranie tapicerki meblowej oraz wykładzin jest jednym z ważniejszych elementów tej usługi. Wymaga bowiem odpowiedniego doboru środków do czyszczonego materiału, aby go nie uszkodzić, a także dogłębnie wyprać/wyczyścić. Jako usługę dodatkową przeprowadzamy także pranie tapicerki samochodowej. Z uwagi na mały…

mycie okien dachowych SCO CLEAN UP

Mycie i czyszczenie okien dachowych

Oferujemy mycie okien dachowych, świetlików, okien na wysokości, oraz trudno dostępnych przeszkleń.  Ponadto myjemy elewacje szklane i okna wewnętrzne lub zewnętrzne. Pełna oferta w karcie Mycie elewacji Prace wykonujemy z poziomu gruntu z pomocą myjek teleskopowych. Wysokość robocza urządzeń wynosi 26 m. Jesteśmy w stanie…