czyszczenie kostki brukowej

Czyszczenie kostki brukowej to często wieloetapowa procedura. Zastosowanie samej myjki wysokociśnieniowej wystarcza wyłącznie w przypadku niewielkich i nieskomplikowanych zabrudzeń. W celu kompleksowego i skutecznego czyszczenia kostki brukowej stosuje się cały system urządzeń, w zależności od rodzaju zabrudzeń:

  • tłustych, oleistych plam
  • pozostałości po pracach remontowych lub budowlanych
  • zarastania kostki mchem, porostami
  • konieczności odnowienia kostki

Nie należy się natomiast obawiać wykwitów wapiennych na kostce, zastosowany proces płukania i odsysania zanieczyszczeń eliminuje odbarwienia oraz wykwity.

Wszystkie te czynniki postaramy się rzeczowo wyjaśnić w tym tekście. Poniżej znajdziecie Państwo cennik usług, aby mieć rozeznanie, ile kosztuje czyszczenie kostki brukowej.

Cennik czyszczenia kostki brukowej

Cena zależy od kilku czynników:

  • od rodzaju i stanu technicznego kostki
  • od metrażu,
  • rodzaju i wielkości zanieczyszczeń; miejscowego zalania olejem; obecności mchów, porostów; obecności zanieczyszczeń pobudowlanych.

Na cenę wpływa również ilość i rodzaj środków chemicznych potrzebnych do wykonania usługi oraz ewentualne utrudnienia techniczne – mogą to być trudno dostępne miejsca, wąskie przejścia, obecność roślin, których nie można narazić na  uszkodzenia podczas mycia itd.

 

Każde zlecenie jest dla nas indywidualne i zależnie od rodzaju kostki oraz zabrudzeń dobieramy odpowiednie środki czyszczące. Niektóre szczególnie trudne plamy myjemy miejscowo specjalistycznymi i sprawdzonymi środkami chemicznymi.

Zadzwoń: 726 720 477

 

 

Usuwanie tłustych plam

Czyszczenie kostki brukowej rozpoczyna się od usunięcia większych zabrudzeń – tłustych plam smarów oraz usunięcia piasku (ewentualnie elementów cementu).

Uciążliwe dla kostki brukowej będą szczególnie plamy z oleju albo tłuszczu, które podczas ich powstania powinno zasypać się sorbentem, nie zawsze jest to wykonywane na czas i wtedy kostka ze względu na swoją higroskopijność nasącza się substancją oleistą. Proces czyszczenia polega na rozcieńczeniu substancji olejowej, aby ona wniknęła niżej w strukturę kostki. Po tej czynności przechodzimy do płukania powierzchni, aby uwolnić ją od pozostałości zemulgowanego oleju, najczęściej stosuje się w gorącą wodę pod wysokim ciśnieniem.

 

Pobudowlane czyszczenie kostki brukowej

Jako firma dokonujemy również pobudowlanego mycia kostki brukowej. Wtedy Realizacja jest trudniejsza, bo wymaga czyszczenia dodatkowych warstw brudu, które zebrały się na kostce. Często mamy do czynienia z usuwaniem cementu lub zaprawy murarskiej. Dopiero po takim oczyszczeniu kostki można przejść do mycia ciśnieniowego. Z doświadczenia wiemy, że takie oczyszczanie nie zawsze wystarcza i sporadycznie trzeba poddać kostkę piaskowaniu.

Aby uniknąć tego typu dodatkowych usług Polecamy zabezpieczać gotową kostkę brukową warstwa folii lub płyt przed ewentualnymi zabrudzeniami budowlanymi i remontowymi.

 

Zanieczyszczenia organiczne kostki

Główną  grupą zanieczyszczeń kostki brukowej są zanieczyszczenia organiczne takie jak mech, zielony nalot.

Powstają głównie w miejscach zacienionych, wilgotnych, albo obok drzew i krzewów. Mogą się również tworzyć w miejscach powstawania kałuż. Mech będzie często widoczny także między kostkami.

Mchy są szczególnie niebezpieczne bo wnikają w strukturę kostki powodują mikropęknięcia. Kostka stopniowo ulega degradacji i jej materiał jest wypłukiwany przez deszcz.

Wykorzystujemy maszyny do mycia wysokociśnieniowego w połączeniu z wysoką temperatura, a także środki chemiczne, które ulegają biodegradacji.

Dodatkową usługą będzie zabezpieczenie kostki brukowej środkami biobójczymi, które chronią przed porastający mchem.

Czyszczenie kostki z mchu

Usuwanie mchu z kostki brukowej jest wymaga zastosowania procedur biobójczych i oczyszczania z zarodników. Wpływa to na cenę usługi.

Mech jest nie tylko niebezpieczny dla wyglądu i struktury kostki (penetruje bruk), ale także czyni kostkę śliską, co zmniejsza bezpieczeństwo chodzenia po nim. Muszą o tym pamiętać osoby zarządzające budynkami publicznymi i komercyjnymi, a w zaciszu domowym należy się o to zatroszczyć, gdy opiekujemy się dziećmi lub mieszkają z nami osoby starsze.

Radzimy usuwać mech regularnie, szczególnie jeśli nie występuje na całej kostce. Eliminacja zapobiega się jego rozprzestrzenianiu.

 

Renowacja kostki brukowej

Na Państwa życzenie dokonujemy też renowacji kostki. Zalecamy tę usługę jeśli kostka traci kolor. U podstaw renowacji leży dokładne oczyszczenie bruku. W tym celu najpierw korzystamy z myjek wysokociśnieniowych, a drugim etapem będzie nałożenie odpowiedniej impregnacji z domieszką środka wzmacniającego kolor.

Usuwanie wykwitów wapiennych

Na kostce brukowej sporadycznie pojawiają się wykwity wapienne, które na szczęście nie są tak groźne jak na elewacjach. Białe wykwity na kostce brukowej to efekt działania związków wapnia zawartych w cemencie kostki. Powstają na skutek rozpuszczania wapnia w wodzie i parowania. Są na tyle mało groźne, że znikają samoistnie. W niektórych miejscach wystarczy podać kostkę procesowi płukania.

Oczywiście rozumiemy potrzebę nagłego usuwania wykwitów, co nie jest problemem dla stosowanych przez nas metod.

 


Usługi wykonujemy na terenie całej Polski. Większość realizacji wykonaliśmy w Poznaniu, Bydgoszczy i Toruniu, a także w Gdańsku, Warszawie i Gdyni.

Ostatnio więcej zleceń czyszczenia kostki brukowej realizowaliśmy w woj. mazowieckim i kujawsko-pomorskim.

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

Skomentuj

czyszczenie kostki brukowej

Czym czyścić kostkę brukową

Metod czyszczenia kostki brukowej jest wiele. Do ich wyboru każdy z nas przystępuje zależnie od własnego samozaparcia, metrażu kostki i zasobów czasu. Wiadomo, że dużych powierzchni kostki nie sposób jest umyć samemu – czasem można do tego poprosić szwagra, a innym razem zleci się to…

mycie fug dużych powierzchni

Czyszczenie fug podłogowych – duże powierzchnie

O ile wyczyszczenie małej powierzchni fugi w domu potrafi nastręczać trudności, to jak należy uporać się z wyczyszczeniem fug dużej powierzchni – w galerii handlowej, hali, czy restauracji? Rozwiązanie rzeczywiście tkwi w skali przedsięwzięcia – do przemysłu używa się specjalistycznych urządzeń z orbitalnym ruchem  padów…

czyszczenie kostki brukowej

Czyszczenie kostki brukowej

Czyszczenie kostki brukowej to często wieloetapowa procedura. Zastosowanie samej myjki wysokociśnieniowej wystarcza wyłącznie w przypadku niewielkich i nieskomplikowanych zabrudzeń. W celu kompleksowego i skutecznego czyszczenia kostki brukowej stosuje się cały system urządzeń, w zależności od rodzaju zabrudzeń: tłustych, oleistych plam pozostałości po pracach remontowych lub…

mycie budynków mieszkalnych

Mycie elewacji bloku / budynków wielorodzinnych

Zadanie mycia elewacji bloku ma kilka wyzwań, którym musieliśmy podołać. Nasze dobre przygotowanie pozwoliło sprawnie uporać się z myciem ścian bloków 5-,6- i 8-piętrowych. Pokrótce opowiemy, jakie są najważniejsze czynniki, o które powinieneś zapytać przyszłego wykonawcę budynek powinien być myty etapami, tak by udostępniać mieszkańcom…

technologia mycia elewacji

Technologia mycia elewacji – standardy w 2018 roku

Technika mycia elewacji przeszła długą ewolucję. Okazuje się, że najskuteczniejsze są ekologiczne środki, które nie powodują uszkodzeń materiału, a jedynie usuwają brud. Spośród tych metod popularne są szczotki osadzone na kijach teleskopowych i myjące z pomocą wody demineralizowanej, wielokrotnie filtrowanej. Oczywiście jedna powierzchnia nie jest…

mycie elewacji i czyszczenie kostki

Mycie elewacji i kostki brukowej – fachowe usługi

Osoby, które zlecają nam umycie elewacji swoich domów, czy salonów firmowych często na miejscu proszą byśmy dodatkowo wykonali czyszczenie kostki brukowej wokół budynku. Dla nas takie działanie nie jest problemem, ale warto wiedzieć, że gdy zleci się obie usługi od razu, łatwiej nam będzie zaplanować…

mycie elewacji akrylowej

Mycie elewacji akrylowej

Popularność zastosowania tynku akrylowego sprawiła, że coraz większa liczba właścicieli domów i obiektów komercyjnych zwraca uwagę na konserwację elewacji budynku. Mimo, że taka usługa niesie z sobą pewne koszty, jest inwestycją wydłużającą użytkowanie tynku bez drogich prac remontowych, wymiany tynku, kucia ścian i innych nieprzyjemnych…

pranie dywanów Gdanisk

Pranie wykładzin Gdańsk

Przeprowadzone prace prania wykładzin w Trójmieście nauczyły nas przede wszystkim Państwa wymagań. W związku z często pojawiającymi się pytaniami o metody prania wykładzin w gdańskich firmach postanowiliśmy zebrać tutaj najczęściej udzielane odpowiedzi. Metodę prania należy dobrać zależnie od wykładziny dywanowej, czy dywanu W naszej ofercie…

mycie elewacji hal magazynowych

Mycie elewacji hal magazynowych

Mycie elewacji hal zależy od kilku czynników. Przebieg prac jest często niejednolity ze względu na różne zabrudzenia, jakie napotykamy podczas czyszczenia. Elewacje hal myjemy zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz, a w obu przypadkach zabrudzenia są różne. Wszystko zależy, z jakiego materiału wykonano elewacje.…

Zobacz poprzednie publikacje