Czyszczenie kostki brukowej

Czyszczenie kostki brukowej to często wieloetapowa procedura. Zastosowanie samej myjki wysokociśnieniowej wystarcza wyłącznie w przypadku niewielkich i nieskomplikowanych zabrudzeń. W celu kompleksowego i skutecznego czyszczenia kostki brukowej stosuje się cały system urządzeń, w zależności od rodzaju zabrudzeń:

  • tłustych, oleistych plam
  • pozostałości po pracach remontowych lub budowlanych
  • zarastania kostki mchem, porostami
  • konieczności odnowienia kostki

Nie należy się natomiast obawiać wykwitów wapiennych na kostce, zastosowany proces płukania i odsysania zanieczyszczeń eliminuje odbarwienia oraz wykwity.

Wszystkie te czynniki postaramy się rzeczowo wyjaśnić w tym tekście. Poniżej znajdziecie Państwo cennik usług, aby mieć rozeznanie, ile kosztuje czyszczenie kostki, podjazdu, czy tarasu.

Realizujemy zlecenia w całej Polsce zarówno na małej, jak i dużej powierzchni

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

Czyszczenie kostki brukowej Cennik

Cena zależy od kilku czynników:

  • od rodzaju i stanu technicznego kostki
  • od metrażu,
  • rodzaju i wielkości zanieczyszczeń; miejscowego zalania olejem; obecności mchów, porostów; obecności zanieczyszczeń pobudowlanych.

Na cenę wpływa również ilość i rodzaj środków chemicznych potrzebnych do wykonania usługi oraz ewentualne utrudnienia techniczne – mogą to być trudno dostępne miejsca, wąskie przejścia, obecność roślin, których nie można narazić na  uszkodzenia podczas mycia itd.

*Cennik podany na stronie internetowej nie jest ostateczną ceną wykonania usługi. Jest ceną poglądową.
Dokładną wycenę przedstawiamy po oględzinach obiektu i doprecyzowaniu zakresu prac.

Minimum logistyczne naszych usług wynosi ok. 350 zł

Każde zlecenie jest dla nas indywidualne i zależnie od rodzaju kostki oraz zabrudzeń dobieramy odpowiednie środki czyszczące. Niektóre szczególnie trudne plamy myjemy miejscowo specjalistycznymi i sprawdzonymi środkami chemicznymi.

 

Zadzwoń: 726 720 477

Efekty czyszczenia kostki brukowej oraz kamieni

Usuwanie tłustych plam z kostki

Czyszczenie kostki rozpoczyna się od usunięcia większych zabrudzeń – tłustych plam smarów oraz usunięcia piasku (ewentualnie elementów cementu).

Uciążliwe dla kostki brukowej będą szczególnie plamy z oleju albo tłuszczu, które podczas ich powstania powinno zasypać się sorbentem, nie zawsze jest to wykonywane na czas i wtedy kostka ze względu na swoją higroskopijność nasącza się substancją oleistą. Proces czyszczenia polega na rozcieńczeniu substancji olejowej, aby ona wniknęła niżej w strukturę kostki. Po tej czynności przechodzimy do płukania powierzchni, aby uwolnić ją od pozostałości zemulgowanego oleju, najczęściej stosuje się w gorącą wodę pod wysokim ciśnieniem.

 

Pobudowlane czyszczenie kostki brukowej

Jako firma dokonujemy również pobudowlanego mycia kostki brukowej. Wtedy Realizacja jest trudniejsza, bo wymaga czyszczenia dodatkowych warstw brudu, które zebrały się na kostce. Często mamy do czynienia z usuwaniem cementu lub zaprawy murarskiej. Dopiero po takim oczyszczeniu kostki można przejść do mycia ciśnieniowego. Z doświadczenia wiemy, że takie oczyszczanie nie zawsze wystarcza i sporadycznie trzeba poddać kostkę piaskowaniu.

Aby uniknąć tego typu dodatkowych usług Polecamy zabezpieczać gotową kostkę brukową warstwa folii lub płyt przed ewentualnymi zabrudzeniami budowlanymi i remontowymi.

 

Zanieczyszczenia organiczne kostki

Główną  grupą zanieczyszczeń kostki brukowej są zanieczyszczenia organiczne takie jak mech, zielony nalot.

Powstają głównie w miejscach zacienionych, wilgotnych, albo obok drzew i krzewów. Mogą się również tworzyć w miejscach powstawania kałuż. Mech będzie często widoczny także między kostkami.

Mchy są szczególnie niebezpieczne bo wnikają w strukturę kostki powodują mikropęknięcia. Kostka stopniowo ulega degradacji i jej materiał jest wypłukiwany przez deszcz.

Wykorzystujemy maszyny do mycia wysokociśnieniowego w połączeniu z wysoką temperatura, a także środki chemiczne, które ulegają biodegradacji.

Dodatkową usługą będzie zabezpieczenie kostki brukowej środkami biobójczymi, które chronią przed porastający mchem.

 

Czyszczenie kostki z mchu

Usuwanie mchu z kostki brukowej jest wymaga zastosowania procedur biobójczych i oczyszczania z zarodników. Wpływa to na cenę usługi.

Mech jest nie tylko niebezpieczny dla wyglądu i struktury kostki (penetruje bruk), ale także czyni kostkę śliską, co zmniejsza bezpieczeństwo chodzenia po nim. Muszą o tym pamiętać osoby zarządzające budynkami publicznymi i komercyjnymi, a w zaciszu domowym należy się o to zatroszczyć, gdy opiekujemy się dziećmi lub mieszkają z nami osoby starsze.

Radzimy usuwać mech regularnie, szczególnie jeśli nie występuje na całej kostce. Eliminacja zapobiega się jego rozprzestrzenianiu.

 

Renowacja kostki brukowej

Na Państwa życzenie dokonujemy też renowacji kostki. Zalecamy tę usługę jeśli kostka traci kolor. U podstaw renowacji leży dokładne oczyszczenie bruku. W tym celu najpierw korzystamy z myjek wysokociśnieniowych, a drugim etapem będzie nałożenie odpowiedniej impregnacji z domieszką środka wzmacniającego kolor.

 

Usuwanie wykwitów wapiennych

Na kostce brukowej sporadycznie pojawiają się wykwity wapienne, które na szczęście nie są tak groźne jak na elewacjach. Białe wykwity na kostce brukowej to efekt działania związków wapnia zawartych w cemencie kostki. Powstają na skutek rozpuszczania wapnia w wodzie i parowania. Są na tyle mało groźne, że znikają samoistnie. W niektórych miejscach wystarczy podać kostkę procesowi płukania.

Oczywiście rozumiemy potrzebę nagłego usuwania wykwitów, co nie jest problemem dla stosowanych przez nas metod.

 


Usługi wykonujemy na terenie całej Polski.

Większość realizacji wykonaliśmy w Poznaniu, Bydgoszczy i Toruniu, a także w Gdańsku, Warszawie i Gdyni.

Ostatnio więcej zleceń czyszczenia kostki brukowej realizowaliśmy w woj. mazowieckim i kujawsko-pomorskim, pomorskim i lubelskim.

Z powodzeniem zrealizowaliśmy kilkanaście zleceń prywatnych wokół posesji, a także liczne zlecenia firmowe, w tym bardziej kompleksowe realizacje związane z czyszczeniem kostki, myciem elewacji, ogrodzeń i dachów.

Posiadamy ubezpieczenie OC, aby chronić obie strony współpracy

Zadzwoń: 726 720 477

Poproś o bezpłatną wycenę (e-mail)

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

Więcej o naszych usługach:

Czyszczenie kostki brukowej Lublin

Autor: Zbigniew Seklecki | 3 października 2018

Oferujemy mycie kostki brukowej w Lublinie, okolicach miasta i na terenie całego województwa. Zadzwoń: 726 720 477 Poproś o bezpłatną wycenę (e-mail) Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę. Kostka brukowa stale się brudzi, za co odpowiedzialne są spaliny, kurz, a także wilgotność. Jeżeli obok kostki znajduje się zieleń stosunkowo szybko dochodzi do zarośnięcia…

Hydropiaskowanie cegły i kamienia – Cennik

Autor: Zbigniew Seklecki | 25 września 2018

Pozostałości tynków, cementu, farb i innych materiałów budowlanych stanowią trudną warstwę do usunięcia z kostki brukowej lub posadzki za pomocą tradycyjnych metod mycia. Z pomocą przychodzi piaskowanie, które jest usługą drogą, lecz niezmiernie skuteczną w tak trudnych przypadkach. Piaskowanie może być zastosowane po skuwaniu tynków ze ścian, po którym odkryte cegły wymagają doczyszczenia z resztek…

Mycie kostki brukowej cennik

Autor: Zbigniew Seklecki | 26 czerwca 2018

Cennik mycia kostki brukowej W poniższym cenniku możesz wykalkulować cenę mycia kostki brukowej. Ostateczna cena może się jednak różnić od podanej przez kalkulator, zależnie od siły zabrudzeń. O szczegółach wyceny piszemy poniżej. Przed rozpoczęciem pracy ustalimy cenę całego zlecenia. Zapraszamy do kontaktu aby omówić szczegóły Zadzwoń: 726 720 477   Metody mycia kostki, jakie stosujemy:…

Czyszczenie pobudowlane – cennik usług

Autor: Zbigniew Seklecki | 12 maja 2018

Od razu powiemy, że pobudowlane czyszczenie obiektów jest trudne do wycenienia, bo zależy od wielu czynników. Przeważnie posługujemy się cennikiem za metry kwadratowe powierzchni, ale cenę za metr możemy podać dopiero po oględzinach obiektu. Tej drogi niestety nie da się skrócić – dokładna wycena usługi przez telefon jest tu po prostu niemożliwa. Z tego powodu…

Czym czyścić kostkę brukową

Autor: Zbigniew Seklecki | 19 lutego 2018 | 0 Komentarzy

Metod czyszczenia kostki brukowej jest wiele. Do ich wyboru każdy z nas przystępuje zależnie od własnego samozaparcia, metrażu kostki i zasobów czasu. Wiadomo, że dużych powierzchni kostki nie sposób jest umyć samemu – czasem można do tego poprosić szwagra, a innym razem zleci się to zadanie firmie czyszczącej powierzchnie. W obliczu zupełnie innego wyzwania stajemy,…

Mycie kostki brukowej oraz elewacji z kamienia naturalnego

Autor: Zbigniew Seklecki | 17 lutego 2018 | 0 Komentarzy

Oferujemy kompleksowe mycie i czyszczenie kostki brukowej, nawet na dużych powierzchniach. Elewacje z kamienia naturalnego myjemy z pomocą teleskopów do 26 metrów i szczotek z wodą demineralizowaną w pięciostopniowej filtracji systemem IONIC. Pracę wykonujemy szybko, w dogodnym dla Państwa terminie. Nie musimy rozstawiać dźwigów i zaczepiać lin, co skraca czas pracy i zmniejsza koszt usługi.…

Mycie elewacji i kostki brukowej – fachowe usługi

Autor: Zbigniew Seklecki | 23 stycznia 2018 | 0 Komentarzy

Osoby, które zlecają nam umycie elewacji swoich domów, czy salonów firmowych często na miejscu proszą byśmy dodatkowo wykonali czyszczenie kostki brukowej wokół budynku. Dla nas takie działanie nie jest problemem, ale warto wiedzieć, że gdy zleci się obie usługi od razu, łatwiej nam będzie zaplanować prace i dostarczyć sprzęt. Do mycia elewacji tynkowych wykorzystujemy zupełnie…

kliknij w tytuł aby przeczytać cały tekst

Impregnacja kostki

Obok czyszczenia kostki oferujemy jej impregnację. Ta usługa ma duże znaczenie w przypadku obiektów, przy notorycznie wykorzystuje się samochody - szczególnie dostawcze, a walory estetyczne kostki powinny być zachowane.

Ślady gumy, wyciekające oleje i smary stanowią najtrudniejsze zanieczyszczenia, które często wnikają w głąb kamienia. Impregnacja pozwala zabezpieczyć kostkę brukową przed efektem wnikania zanieczyszczeń. Do mycia wymagane jest wtedy wyłącznie wysokie ciśnienie. Oczywiście po zabiegu mycia należy ponownie zaimpregnować kostkę, co oprócz odporności na zanieczyszczenia chemiczne chroni ją również przed narastaniem porostów i mchu.