mycie i czyszczenie dachów

Mycie, czyszczenie dachu to zabieg do którego podchodzi się indywidualnie z uwagi na uwarunkowania. Są one zróżnicowane, i podczas wyceny pytamy o poniższe elementy:

 1. jaki jest rodzaj pokrycia dachowego,
 2. jaki jest kąt nachylenia dachu,
 3. jaka jest konstrukcja dachu,
 4. w jakim otoczeniu będziemy pracować – czy są warunki na prace z wykorzystaniem teleskopu, czy istnieje możliwość podjazdu pod budynek i ustawienie podnośnika, bądź rusztowania, czy można wykonywać prace chodząc po dachu,
 5. gdzie jest podłączony system odprowadzania wody z dachu,
 6. jakiego rodzaju są zabrudzenia na dachu – glony, brud, kurz, sadza, a także jak intensywne są zabrudzenia i kiedy ostatnio przeprowadzano czyszczenie,
 7. czy na dachu zamontowano urządzenia: np. mogą to być anteny, panele fotowoltaiczne, reklamy, klimatyzatory, agregaty prądotwórcze itp.
 8. jaka jest wielkość połaci dachowej.

Powyższe szczegółowe informacje pozwalają na dokonanie wyceny usługi czyszczenia dachu.

Mycie dachu jest procesem skomplikowanym i dobranie odpowiedniego sposobu czyszczenia oraz podejścia urządzeniem czyszczącym wymagają sporego doświadczenia

Zależy nam na sprawnym, efektywnym kosztowo i skutecznym wykonaniu usługi. Czysty dach nie tylko wygląda atrakcyjnie, ale także realizuje swoje funkcje ochronne. Przyczynia się do mniejszego zawilgocenia ścian, okien, a także lepiej odprowadza śnieg.

Rodzaje zabrudzeń, z którymi mamy do czynienia podczas mycia dachu:

Oprócz najbardziej popularnych zabrudzeń, jakimi są mchy i glony, spotkaliśmy się również z bardziej uporczywymi zabrudzeniami, które nierzadko zanieczyszczały dachówkę długie lata. Były to m.in.:

 • resztki betonu,
 • pył cementowy,
 • tlenki żelaza,
 • odchody ptaków i zwierząt
 • przyniesione przez ptaki resztki jedzenia, kości itd.
 • zanieczyszczenia pozostałe po spadających liściach, igliwiach.

Z uwagi na powyższe czynniki wycena usługi mycia dachu jest indywidualna. Przed dokładną wyceną jesteśmy zmuszeni przeprowadzić wizję lokalną. Nie możemy niestety jednoznacznie podać kwoty za metr kwadratowy.

Zapraszamy Państwa do kontaktu, po krótkiej rozmowie będziemy w stanie podać widełki cenowe i umówić się na spotkanie.

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

Przepraszamy, nie udało się znaleźć żadnych artykułów. Spróbuj wpisać inne hasło lub przejdź do strony głównej.