Czym czyścić kostkę brukową

czyszczenie kostki brukowej

Metod czyszczenia kostki brukowej jest wiele. Do ich wyboru każdy z nas przystępuje zależnie od własnego samozaparcia, metrażu kostki i zasobów czasu.

Wiadomo, że dużych powierzchni kostki nie sposób jest umyć samemu – czasem można do tego poprosić szwagra, a innym razem zleci się to zadanie firmie czyszczącej powierzchnie.

W obliczu zupełnie innego wyzwania stajemy, gdy brakuje nam czasu lub sprzętu. Techniki poznane na szybko mogą być nieskuteczne – wielu naszych Klientów się o tym przekonało, gdy próbowali zasięgnąć rady na forach internetowych i odbili się od muru kryptoreklamy. Preparaty są mocno zróżnicowane i działają w różnych warunkach. Kluczowa jest tu ocena stanu kostki i rodzaju jej zabrudzeń. Najczęściej mamy do czynienia z mchem i porostami, ale do ich skutecznego usuwania niezbędne będzie również usuwanie kurzu, który wniknął w pory bruku. Nie wspominając już o trudniejszych przypadkach, jak usuwania oleju z kostki, przejdziemy do rzeczy.

Zasadniczo metody czyszczenia kostki brukowej dzielimy na:

  • wykorzystanie preparatów w butelkach i ręcznych szorowarek
  • wykorzystanie myjki wysokociśnieniowej
  • wykorzystanie urządzenia myjąco-odsysającego

Nie bez powodu metody są ułożone w hierarchię. Naszym zdaniem, pierwszy sposób jest najmniej efektywny, a trzeci najbardziej. Te słowa postaramy się wyjaśnić krótkim filmem, na którym pokazujemy mycie kamienia. Myjka wysokociśnieniowa byłaby w tym przypadku mało efektywna, nie wspominając już o metodach ręcznych.

Tych samych, albo podobnych urządzeń używamy do czyszczenia kostki brukowej. Plusem tej metody jest również odsysanie zanieczyszczeń przez rurę podłączoną do kanalizacji. Dzięki temu możemy skutecznie czyścić kostkę brukową bez zalewania całego obszaru popłuczynami z czyszczonej powierzchni. Jest to szczególnie istotne podczas czyszczenia kostki na tarasach, w patio, wiatach, czy innych zadaszonych i ogrodzonych miejscach lub w bezpośrednim otoczeniu budynków, czy nawet aut.
Podczas czyszczenia kostki brukowej w wielu przypadkach istnieje konieczność miejscowego wykorzystywania środków chemicznych do usuwania trudniejszych zabrudzeń, których nasze urządzenie nie jest w stanie dokładnie wyczyścić. Nasza firma korzysta z ekologicznych środków, które nie są szkodliwe dla trawnika graniczącego z kostką. Duża ilość wody neutralizuje działanie tych środków, ale jeszcze w kontakcie z brukiem działają w pełni efektywnie uszkadzając makrostruktury glonów, czy rozrywając wiązania zalegającego silikonu.

Szczegóły na temat czyszczenia kostki brukowej i ceny usług opisaliśmy w osobnym tekście. <-kliknij aby przejść do oferty

 

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

mycie kostki brukowej Toruń SCO CLEAN UP

Czyszczenie kostki brukowej Toruń i okolice

Czyszczenie kostki brukowej w Toruniu i okolicach to jedna z najczęściej zamawianych u nas usług. Specjalizujemy się w myciu i czyszczeniu powierzchni płaskich oraz pionowych. Naszą specjalizacją jest czyszczenie specjalistyczne, to znaczy takie, które pozwala usunąć trudne, wieloletnie zabrudzenia, abyście Państwo mogli z powodzeniem dokonywać…

renowacja kostki brukowej

Renowacja kostki brukowej

Renowacja powierzchni kostki brukowej wymaga pieczołowitej pracy na każdym jej odcinku. Zależnie od intensywności zabrudzeń jesteśmy w stanie umyć całą powierzchnię jednym urządzeniem, albo korzystamy z wielu metod i różnego sprzętu. W poniższych punktach opisujemy same trudne zanieczyszczenia, z którymi trudno jest sobie poradzić bez…

kostka brukowa cennik

Mycie kostki brukowej cennik

Cennik mycia kostki brukowej W poniższym cenniku możesz wykalkulować cenę mycia kostki brukowej. Ostateczna cena może się jednak różnić od podanej przez kalkulator, zależnie od siły zabrudzeń. O szczegółach wyceny piszemy poniżej. Przed rozpoczęciem pracy ustalimy cenę całego zlecenia. Zapraszamy do kontaktu aby omówić szczegóły…