Mycie elewacji i kostki brukowej – fachowe usługi

mycie elewacji i czyszczenie kostki

Osoby, które zlecają nam umycie elewacji swoich domów, czy salonów firmowych często na miejscu proszą byśmy dodatkowo wykonali czyszczenie kostki brukowej wokół budynku. Dla nas takie działanie nie jest problemem, ale warto wiedzieć, że gdy zleci się obie usługi od razu, łatwiej nam będzie zaplanować prace i dostarczyć sprzęt.

Do mycia elewacji tynkowych wykorzystujemy zupełnie inne ciśnienie niż do mycia kostki. Wysokie ciśnienie, któremu poddawana jest kostka może uszkodzić tynk. Przeważnie na miejsce pracy zabieramy myjkę z możliwością regulacji ciśnienia, ale to i tak nie rozwiązuje wszystkich problemów. Do czyszczenia kostki brukowej stosujemy różnego rodzaju przystawki (T-recer-y), dzięki którym powstałe wskutek czyszczenia popłuczyny mogą zostać bezpośrednio odprowadzone do kratek ściekowych i studzienek. To pozwala bardzo szybko czyścić kostkę bez brudzenia okolicy. Dodatkowo sąsiadujące powierzchnie nie będą ubrudzone.

Polecamy wykonać dwie usługi jednocześnie. Cena jest wtedy mniejsza o koszty logistyki.

Dlaczego warto jednocześnie zlecić mycie kostki i elewację

Atrakcyjne projekty domów otoczone kostką brukową robią wrażenie i są przyjazne do zamieszkania ale wymagają też wyższych nakładów utrzymania w czystości.

O ile elewacje utrzymują swój stan czystości przez długie lata to zazwyczaj gorzej jest z kostką brukową, szczególnie jeżeli wokół jest dużo zieleni.

Nawet po roku od założenia kostki może pojawiać się na niej zielony nalot, a po paru latach, w miejscach łączeń wyrastają pierwsze rośliny. Do ich usunięcia można zastosować środki ogrodnicze, ale w tym czasie też przychodzi dobry moment, by oczyścić elewację z kurzu i nalotów roślinnych.

Kompleksowa usługa mycia elewacji wraz z czyszczeniem kostki brukowej oszczędza Państwu czas i przywraca wygląd budynku do jego pierwotnej świetności. To dwie najważniejsze czynności, które przywrócą walory estetyczne posesji, pozwolą jej na nowo współgrać z zielenią.

Ekologiczne środki myjące zabezpieczą Twój dom i ogród

W trosce o ogrody i pojawiające się w nich coraz to bardziej niepospolite rośliny wykorzystujemy ekologiczne środki myjące lub w ogóle myjemy bez użycia detergentów.

Działanie wykorzystywanych przez nas preparatów trwa krótko, by usunąć zanieczyszczenia z powierzchni ściany, czy kostki brukowej, a po spłukaniu preparatu nie wyrządza on już szkody zieleni.

Taka technologia pozwala nam z powodzeniem wykonywać prace wokół obiektów handlowych, salonów firmowych, budynków biurowych, domów prywatnych i wielu innych budowli, które harmonizują się z zielenią.

Jakie trudności może sprawiać samodzielne czyszczenie kostki lub elewacji

Z doświadczenia wiemy, że wielu właścicieli domów próbuje wyczyścić elewacje na własną rękę – czasem się im to udaje, a czasem pojawiają się problemy. Wśród tych drugich zdarzają się przebarwienia tynku, odpadanie go z niewiadomych powodów po kilku latach, czasem też dochodzi do przemoczenia (ryzyko pojawienia się pleśni) i powstawania osadów wapiennych.

Czynników tych nieprawidłowości jest wiele, poczynając od jakości wody i metody jej filtracji (lub braku filtracji), ustawienia nieodpowiedniego ciśnienia, mycia ze zbyt bliskiej odległości lub używania nieodpowiednich środków chemicznych.

Pamiętaj – korzystając z naszych usług masz gwarancję efektu. Nie bez powodu właściciele obiektów komercyjnych wybierają nasze usługi. Oczywiście ich wybór podyktowany jest często koniecznością umycia dużej powierzchni. Zatrudnienie specjalistów od czyszczenia obiektów jest tańsze i bardziej wydajne od mycia samemu.

Co charakteryzuje nasze działanie

Dobieramy właściwe środki myjące do powierzchni, dbamy o przestrzeń roboczą naszej pracy (szczególnie o rośliny, drewno, ozdoby i delikatne łączenia), prowadzimy testy technologii, a przede wszystkim rozmawiamy ze zleceniodawcami, producentami materiałów  i wykonawcami elewacji oraz kostki brukowej.

To pozwala nam wykonać usługę najwyższej jakości w dobrej, konkurencyjnej cenie z zachowaniem (a nawet wydłużeniem!) zakładanych właściwości użytkowych powierzchni.

Jakie zabrudzenia sprawiają więcej kłopotu

O ile większość zabrudzeń usuwamy na bieżąco, to trudniejsze jest usuwanie plam oleju i smaru, które wylały się na kostkę brukową. Jeśli to możliwe, tego typu zabrudzenia warto sprzątać od razu, bo wyczyszczenie ich jest nawet czterokrotnie bardziej czasochłonne od zwykłego czyszczenia kostki.

W przypadku kostki brukowej mamy do czynienia zazwyczaj z podobnymi zanieczyszczeniami. Usuwanie zanieczyszczeń atmosferycznych jest prostsze, a trudniejsze jest usunięcie tych biologicznych – szczególnie mchu i porostów. Wykorzystujemy tu specjalne urządzenia z funkcją odsysania zanieczyszczeń.

Do czyszczenia kostki brukowej mogą dochodzić ewentualne kleje i zaprawy cementowe, które często spotykamy przy firmach lub składach budowlanych. Uciążliwe sytuacje dotyczą również prac remontowych, podczas których należy koniecznie zabezpieczyć kostkę folią.

W przypadku mycia elewacji warto regularnie pozbyć się brudu i kurzu z budynku – szczególnie z tynku akrylowego – bo mogą na nich osadzać się trudniejsze do usunięcia zabrudzenia organiczne. Gdy już grzyby, porosty lub pleśnie występują na ścianie trudniej je wyplenić. Prace czystościowe najlepiej podejmować w ich wczesnym stadium rozwoju

Na elewacjach sporadycznie zdarzają się również cięższe zabrudzenia – szczególnie w sektorze przemysłowym. Będą to rozpryski oleju, smary, sadza. Tutaj konieczne będzie miejscowe doczyszczanie. Na ten temat piszemy więcej w dziale czyszczenia obiektów wielkopowierzchniowych

Cennik mycia elewacji i czyszczenia kostki brukowej

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

renowacja kostki brukowej

Renowacja kostki brukowej

Renowacja powierzchni kostki brukowej wymaga pieczołowitej pracy na każdym jej odcinku. Zależnie od intensywności zabrudzeń jesteśmy w stanie umyć całą powierzchnię jednym urządzeniem, albo korzystamy z wielu metod i różnego sprzętu. W poniższych punktach opisujemy same trudne zanieczyszczenia, z którymi trudno jest sobie poradzić bez…

kostka brukowa cennik

Mycie kostki brukowej cennik

Cennik mycia kostki brukowej W poniższym cenniku możesz wykalkulować cenę mycia kostki brukowej. Ostateczna cena może się jednak różnić od podanej przez kalkulator, zależnie od siły zabrudzeń. O szczegółach wyceny piszemy poniżej. Przed rozpoczęciem pracy ustalimy cenę całego zlecenia. Zapraszamy do kontaktu aby omówić szczegóły…

pytania i odpowiedzi

Częste pytania i nasze odpowiedzi – jak działamy SCO CLEAN UP

Dlaczego warto czyścic elewacje Od tego pytania chcemy zacząć , bo wiele osób  zadaje je w trakcie rozmowy. To może oznaczać, że słyszeliście Państwo o tego typu usługach, ale nie macie do nich przekonania. Nic dziwnego, w końcu to kolejne koszty. O atutach mycia i…