Czyszczenie posadzek

Jakie posadzki czyścimy

Spośród różnych materiałów jesteśmy w stanie:

 • doczyścić i umyć podłogi hal magazynowych
 • wyczyścić posadzki hal produkcyjnych
 • wyczyścić posadzki z płytek
 • wyczyścić posadzki betonowe, gresowe
 • wyczyścić powierzchnie pokryte farbą, albo żywicą
 • wyczyścić i bezpiecznie wyprać wykładziny dywanowe
 • doczyścić, polimeryzować posadzki pcv, marmoleum i inne
 • oczyścić i krystalizować posadzki z kamieni naturalnych

Dodatkową usługą w ramach kompleksowego czyszczenia podłogi będzie usuwanie śladów oleju, smarów, klejów, cementu i innych zabrudzeń, tak zwanych „trudnych”. W garażach i na parkingach do tych zabrudzeń dochodzą ślady opon samochodowych.

Realizujemy zlecenia w całej Polsce zarówno na małej, jak i dużej powierzchni

Czyszczenie posadzek przybiera różne oblicza – wszystko zależy od podłogi, którą wyczyścimy. Pominiemy tu znany wszystkim temat domowego czyszczenia (choć bez wątpienia i o tym można by dyskutować godzinami) i skupimy się na specjalistycznym czyszczeniu podłóg wykonywanych z różnych materiałów.

Metody dzielimy na ręczne i maszynowe. W praktyce zazwyczaj się je łączy, aby uzyskać dobre efekty w relacji jakości do ceny.

Ręczne czyszczenie posadzek zwykle ma miejsce w zakamarkach, obok wrażliwych urządzeń i trudno dostępnych miejsc, w których nie sposób zmieścić szorowarkę. Dokładne doczyszczanie tych miejsc zajmuje dużo czasu w relacji do wielkości powierzchni, ale jest niezbędne by wykazać czystość powierzchni, odpowiednio zabezpieczyć całość, czy zminimalizować roznoszenie brudu.

Maszynowe czyszczenie przyjmuje różne formy zależnie od sprzętu i powierzchni. Niektóre ze stosowanych przez nas maszyn zobaczysz na zdjęciach. Maszynowe czyszczenie powierzchni jest najtańsze i najbardziej efektywne. To jedyna słuszna forma czyszczenia i mycia, a także polimeryzacji dużych powierzchni.

Dodatkową usługą w ramach kompleksowego czyszczenia podłogi będzie usuwanie śladów oleju, smarów, klejów, cementu i innych zabrudzeń, tak zwanych „trudnych”. W garażach i na parkingach do tych zabrudzeń dochodzą ślady opon samochodowych.

Przebieg czyszczenia posadzek

Na początku radzimy Ci zapoznać się z cennikiem – możesz tam wykalkulować średnią cenę usługi. Będzie ona poglądowa, dlatego każdą współpracę zaczynamy od ustalenia warunków zlecenia i oględzin obiektu. Wtedy jesteśmy w stanie wskazać konkretną cenę, doprecyzować szczegóły, ustalić termin realizacji.

Na życzenie przeprowadzamy testy czyszczenia powierzchni.

Prace staramy się realizować z niską inwazyjnością dla Klienta, to znaczy, możemy przeprowadzić czyszczenie w nocy oraz w dni wolne, przestrzegamy BHP, trzymamy się harmonogramu i jesteśmy terminowi.

 

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

CENNIK CZYSZCZENIA POSADZEK I PODŁÓG

*Cennik podany na stronie internetowej nie jest ostateczną ceną wykonania usługi. Jest ceną poglądową.
Dokładną wycenę przedstawiamy po oględzinach obiektu i doprecyzowaniu zakresu prac.

Minimum logistyczne naszych usług wynosi ok. 350 zł

Jakie problemy mogą występować podczas czyszczenia posadzek

Niektóre powierzchnie nie mają do końca określonych przeciwskazań – w związku z dynamiką rozwoju preparatów czyszczących, producenci nie są w stanie przeprowadzić własnych testów i zagwarantować skuteczności działania środków. Ciężko jednoznacznie uznać, czy powierzchnia nie zostanie uszkodzona podczas wykorzystania chemii. To rodzi wątpliwości i wymusza przeprowadzanie prob. Zależy nam, aby Klienci byli zadowoleni z usług, dlatego we własnym zakresie prowadzimy testy technologiczne.

W miarę możliwości korzystamy z ekologicznych i przede wszystkim sprawdzonych preparatów. Możemy też pochwalić się 100% skutecznością działania i brakiem reklamacji. Jeżeli zlecenie wykracza poza nasze możliwości poinformujemy Cię o tym.

Elementy wyceny

Dokładamy starań, żeby pracę wykonać szybko i z długotrwałym efektem. Stosujemy ekologiczne środki czyszczące w konkurencyjnej cenie.

Aby fachowo ocenić stan powierzchni do czyszczenia musimy znać kilka szczegółów. Najważniejsze pytania, to:

 • metraż mytej powierzchni,
 • kiedy ostatnio była myta/czyszczona
 • jakich metod nie powinniśmy używać, żeby jej nie uszkodzić.

Większość obiektów czyścimy z wykorzystaniem środków chemicznych, ale gdy tylko jest taka możliwość, doradzamy klientom zastosowanie wody demineralizowanej w pięciostopniowym systemie filtracji. To bezpieczny i efektywny środek.

Kompleksowa oferta doczyszczania posadzek

Rozumiemy, że trudno wycenić umycie dużej powierzchni firmowej, z tego względu polecamy skontaktować się z nami, aby ustalić szczegóły. Prześlemy następnie ofertę cenową.

Oferujemy:

 • usuwanie powłok polimerowych i nakładanie nowych polimerów,
 • czyszczenia, doczyszczania podłóg z wykorzystaniem szorowarki,
 • czyszczenie kostki brukowej, betonu, lastriko i innych kamieni,
 • impregnację podłóg twardych,
 • szlifowanie lub krystalizację posadzek kamiennych, jak marmuru, granitu,
 • oraz inne usługi, wymienione w cenniku

Gruntowe doczyszczanie posadzek realizujemy w:

 • budynkach biurowych,
 • budynkach handlowych,
 • lokalach usługowych i salonach firmowych,
 • halach, obiektach przemysłowych, magazynach, zakładach produkcyjnych,
 • obiektach publicznych.

 

W czym pomaga cykliczna renowacja posadzek

Doczyszczanie posadzek pozwala gruntownie usunąć większe zabrudzenia, a także przywrócić ochronne właściwości posadzek. Stają się one bezpieczne dla ruchu pieszego, poruszania się pojazdów, składowania towarów. Redukują także ryzyko zanieczyszczenia żywności w gastronomii.  Jednym z największym atutów jest przywrócenie zdolności działania doraźnych środków czyszczących. Dzięki temu codzienne sprzątanie powierzchni stanie się bardziej skuteczne i pozwoli dłużej zachować posadzkę w funkcjonalnym stanie.