Czyszczenie posadzek

Jakie posadzki czyścimy

Spośród różnych materiałów jesteśmy w stanie:

 • doczyścić i umyć podłogi hal magazynowych
 • wyczyścić posadzki hal produkcyjnych
 • wyczyścić posadzki z płytek
 • wyczyścić posadzki betonowe, gresowe
 • wyczyścić powierzchnie pokryte farbą, albo żywicą
 • wyczyścić i bezpiecznie wyprać wykładziny dywanowe
 • doczyścić, polimeryzować posadzki pcv, marmoleum i inne (dodatkowo czyścimy i nabłyszczamy podłogi pcv pokryte warstwą PUR)
 • oczyścić i krystalizować posadzki z kamieni naturalnych

Dodatkową usługą w ramach kompleksowego czyszczenia podłogi będzie usuwanie śladów oleju, smarów, klejów, cementu i innych zabrudzeń, tak zwanych „trudnych”. W garażach i na parkingach do tych zabrudzeń dochodzą ślady opon samochodowych.

Realizujemy zlecenia w całej Polsce zarówno na małej, jak i dużej powierzchni

Czyszczenie posadzek przybiera różne oblicza – wszystko zależy od podłogi, którą wyczyścimy. Pominiemy tu znany wszystkim temat domowego czyszczenia (choć bez wątpienia i o tym można by dyskutować godzinami) i skupimy się na specjalistycznym czyszczeniu podłóg wykonywanych z różnych materiałów.

Metody dzielimy na ręczne i maszynowe. W praktyce zazwyczaj się je łączy, aby uzyskać dobre efekty w relacji jakości do ceny.

Ręczne czyszczenie posadzek zwykle ma miejsce w zakamarkach, obok wrażliwych urządzeń i trudno dostępnych miejsc, w których nie sposób zmieścić szorowarkę. Dokładne doczyszczanie tych miejsc zajmuje dużo czasu w relacji do wielkości powierzchni, ale jest niezbędne by wykazać czystość powierzchni, odpowiednio zabezpieczyć całość, czy zminimalizować roznoszenie brudu.

Maszynowe czyszczenie przyjmuje różne formy zależnie od sprzętu i powierzchni. Niektóre ze stosowanych przez nas maszyn zobaczysz na zdjęciach. Maszynowe czyszczenie powierzchni jest najtańsze i najbardziej efektywne. To jedyna słuszna forma czyszczenia i mycia, a także polimeryzacji dużych powierzchni.

Dodatkową usługą w ramach kompleksowego czyszczenia podłogi będzie usuwanie śladów oleju, smarów, klejów, cementu i innych zabrudzeń, tak zwanych „trudnych”. W garażach i na parkingach do tych zabrudzeń dochodzą ślady opon samochodowych.

Przebieg czyszczenia posadzek

Na początku radzimy Ci zapoznać się z cennikiem – możesz tam wykalkulować średnią cenę usługi. Będzie ona poglądowa, dlatego każdą współpracę zaczynamy od ustalenia warunków zlecenia i oględzin obiektu. Wtedy jesteśmy w stanie wskazać konkretną cenę, doprecyzować szczegóły, ustalić termin realizacji.

Na życzenie przeprowadzamy testy czyszczenia powierzchni.

Prace staramy się realizować z niską inwazyjnością dla Klienta, to znaczy, możemy przeprowadzić czyszczenie w nocy oraz w dni wolne, przestrzegamy BHP, trzymamy się harmonogramu i jesteśmy terminowi.

 

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

CENNIK CZYSZCZENIA POSADZEK I PODŁÓG

*Cennik podany na stronie internetowej nie jest ostateczną ceną wykonania usługi. Jest ceną poglądową.
Dokładną wycenę przedstawiamy po oględzinach obiektu i doprecyzowaniu zakresu prac.

Minimum logistyczne naszych usług wynosi ok. 350 zł

Jakie problemy mogą występować podczas czyszczenia posadzek

Niektóre powierzchnie nie mają do końca określonych przeciwskazań – w związku z dynamiką rozwoju preparatów czyszczących, producenci nie są w stanie przeprowadzić własnych testów i zagwarantować skuteczności działania środków. Ciężko jednoznacznie uznać, czy powierzchnia nie zostanie uszkodzona podczas wykorzystania chemii. To rodzi wątpliwości i wymusza przeprowadzanie prob. Zależy nam, aby Klienci byli zadowoleni z usług, dlatego we własnym zakresie prowadzimy testy technologiczne.

W miarę możliwości korzystamy z ekologicznych i przede wszystkim sprawdzonych preparatów. Możemy też pochwalić się 100% skutecznością działania i brakiem reklamacji. Jeżeli zlecenie wykracza poza nasze możliwości poinformujemy Cię o tym.

Elementy wyceny

Dokładamy starań, żeby pracę wykonać szybko i z długotrwałym efektem. Stosujemy ekologiczne środki czyszczące w konkurencyjnej cenie.

Aby fachowo ocenić stan powierzchni do czyszczenia musimy znać kilka szczegółów. Najważniejsze pytania, to:

 • metraż mytej powierzchni,
 • kiedy ostatnio była myta/czyszczona
 • jakich metod nie powinniśmy używać, żeby jej nie uszkodzić.

Większość obiektów czyścimy z wykorzystaniem środków chemicznych, ale gdy tylko jest taka możliwość, doradzamy klientom zastosowanie wody demineralizowanej w pięciostopniowym systemie filtracji. To bezpieczny i efektywny środek.

Kompleksowa oferta doczyszczania posadzek

Rozumiemy, że trudno wycenić umycie dużej powierzchni firmowej, z tego względu polecamy skontaktować się z nami, aby ustalić szczegóły. Prześlemy następnie ofertę cenową.

Oferujemy:

 • usuwanie powłok polimerowych i nakładanie nowych polimerów,
 • czyszczenia, doczyszczania podłóg z wykorzystaniem szorowarki,
 • czyszczenie kostki brukowej, betonu, lastriko i innych kamieni,
 • impregnację podłóg twardych,
 • szlifowanie lub krystalizację posadzek kamiennych, jak marmuru, granitu,
 • oraz inne usługi, wymienione w cenniku

Gruntowe doczyszczanie posadzek realizujemy w:

 • budynkach biurowych,
 • budynkach handlowych,
 • lokalach usługowych i salonach firmowych,
 • halach, obiektach przemysłowych, magazynach, zakładach produkcyjnych,
 • obiektach publicznych.

 

W czym pomaga cykliczna renowacja posadzek

Doczyszczanie posadzek pozwala gruntownie usunąć większe zabrudzenia, a także przywrócić ochronne właściwości posadzek. Stają się one bezpieczne dla ruchu pieszego, poruszania się pojazdów, składowania towarów. Redukują także ryzyko zanieczyszczenia żywności w gastronomii.  Jednym z największym atutów jest przywrócenie zdolności działania doraźnych środków czyszczących. Dzięki temu codzienne sprzątanie powierzchni stanie się bardziej skuteczne i pozwoli dłużej zachować posadzkę w funkcjonalnym stanie.

Czyszczenie posadzek przemysłowych

Oferujemy kompleksowe usługi renowacji posadzek przemysłowych. W tym: mycie, doczyszczanie, szlifowanie i impregnację.

Duże powierzchnie, jak posadzki magazynów, hal, kompleksów przemysłowych czyścimy z minimalną uciążliwością dla Klienta. Szczegółowo uzgadniamy zakres prac i cały jej przebieg. Gwarantujemy terminowość i jakość wykonanej usługi.

Nasze działania są skuteczne w czyszczeniu powierzchni:

 • pod Audyty ISO,
 • w czyszczeniu pobudowanym,
 • oczyszczaniu z dużych zabrudzeń,
 • czy po prostu cyklicznej konserwacji.

Zapraszamy do kontaktu, aby ustalić szczegóły działania. Na podstawie Państwa wymagań będziemy w stanie przesłać odpowiednią ofertę cenową.

Maszynowe mycie podłóg Cennik usług

Autor: Zbigniew Seklecki | 30 listopada 2018

Maszynowe mycie posadzek oferujemy na terenie całej Polski. Wspólnie planujemy harmonogram realizacji zlecenia w dniach i godzinach dogodnych dla Państwa. Wyceny dokonujemy indywidualnie po audycie powierzchni i ustaleniu szczegółów pracy. Orientacyjne ceny znajdziecie Państwo w cenniku poniżej. Wykorzystanie maszyn do mycia podłóg i posadzek jest konieczne nie tylko w dużych obiektach przemysłowych lub handlowych. Wykorzystuje…

Czyszczenie posadzek Warszawa – Oferta i Cennik

Autor: Zbigniew Seklecki | 25 listopada 2018

Czyste i zadbane podłogi mają nie tylko walor estetyczny dla naszych gości i klientów, ale też zwiększają bezpieczeństwo i ułatwiają pracę w budynku. Oczyszczona podłoga, taka, na którą naniesiono warstwę polimeru ma lepszą sprężystość i przyczepność. Jest odporna na działanie detergentów, wody i zanieczyszczeń nanoszonych z butów. Jej sprzątanie jest łatwiejsze, bo zanieczyszczenia nie wnikają…

Polimeryzacja wykładzin PCV

Autor: Zbigniew Seklecki | 18 listopada 2018

Usługa polega na gruntownym myciu i polimeryzacji elastycznych wykładzin podłogowych PCV. Tego typu posadzki stają się coraz bardziej popularne ze względu na atrakcyjne wzory i koszt założenia oraz utrzymania posadzki. Niebagatelnym czynnikiem jest również łatwość w utrzymaniu czystości. Elastyczne wykładziny podłogowe nadają się do maszynowego czyszczenia i polimeryzacji. Te zabiegi pozwalają gruntownie je oczyścić i…

Szlifowanie lastryko – oferta i cennik

Autor: Zbigniew Seklecki | 20 października 2018

Usługa szlifowania lastryko polega na usunięciu lub oczyszczeniu wierzchniej warstwy kamienia, co nadaje mu bardzo atrakcyjny połyskujący wygląd. Odnowione lastryko wygląda dobrze nawet w piwnicy, na starych klatkach schodowych, czy w budynkach przemysłowych. Warto dodać, że szlifowanie lastryko niesie za sobą korzyści odpornościowe dla posadzki. Oznacza to, że kamień staje się bardziej odporny na zanieczyszczenia…

Czyszczenie hal produkcyjnych

Autor: Zbigniew Seklecki | 24 września 2018

Czyszczenie hali produkcyjnej jest kompleksowym zadaniem i przed podjęciem pracy z reguły przeprowadzamy audyt całej powierzchni, która ma być poddana czyszczeniu. To pozwala nam ustalić harmonogram prac, a także ustalić ostateczną cenę realizacji. Technologie stosowane podczas całego procesu są determinowane zabrudzeniami i innymi specyficznymi dla Państwa obiektu czynnikami. Wszelkie szczegóły ustalamy na miejscu. Zakres usług…

Renowacja posadzek kamiennych

Autor: Zbigniew Seklecki | 19 lipca 2018

Skuteczne zabezpieczenie posadzki kamiennej jest konieczne dla każdej inwestycji, w której wykorzystuje się podłogi z marmuru, granitu, lastryko, czy trawertynu. Ochrona przed tarciem, ciężarem i zanieczyszczeniami jest konieczna dla kamienia, bo tworzy się odporna warstwa wierzchnia. Konserwacji posadzek kamiennych dokonujemy z pomocą maszyn z diamentowymi padami. Ta wieloetapowa technika krystalizacji od kilku lat oferuje najlepsze…

Profesjonalne czyszczenie lastriko

Autor: Zbigniew Seklecki | 21 czerwca 2018

Jak przebiega proces czyszczenia lastriko Cała operacja przebiega zależnie od stanu, w jakim lastriko się znajduje. Jeżeli jego powierzchnia jest gładka wystarczy poddać go procesowi krystalizacji. Krystalizacja przebiega wtedy dokładnie tak samo jak w przypadku krystalizacji innych kamieni, które opisujemy w naszej ofercie, np. marmuru. Stosujemy do tego wody i diamentowych padów szlifujących. Zobacz więcej…

Akrylowanie posadzek sali gimnastycznej i sal w szkole

Autor: Zbigniew Seklecki | 9 maja 2018

Zadbana podłoga w szkole ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa dzieci. Podobnie jest z jakością posadzki sali gimnastycznej. Wiadomo, że nasi podopieczni się nie oszczędzają. Zarówno dzieci, jak i młodzież lubią pobiegać, powygłupiać się, wyładować energię. Aby zminimalizować urazy, ból wynikający z nieprzyjemnego kontaktu kolana z podłogą, czy zmniejszyć poślizg butów polecamy regularnie akrylować posadzki. Pokrótce…

Akrylowanie nawierzchni hali sportowej

Autor: Zbigniew Seklecki | 1 maja 2018

Nawierzchnia hali sportowej jest wymagająca w utrzymaniu. Ze względu na jej dużą powierzchnie ważne jest, aby trwale i skutecznie ją zabezpieczyć. Każde bieżące sprzątanie jest kosztowne, dlatego rekomendujemy wysokiej jakości powłoki akrylowe, które zabezpieczają nawierzchnie. Akrylowanie posadzek sportowych niesie z sobą przede wszystkim trzy korzyści: bezpieczeństwo graczy i użytkowników nawierzchni wyklucza uszkodzenia podłogi hali ułatwia…

Akrylowanie podłogi biura

Autor: Zbigniew Seklecki | 22 marca 2018 | 0 Komentarzy

Bieżące czyszczenie podłogi z pomocą środków chemicznych i mopów nie zawsze wystarcza, aby utrzymać czystość pomieszczenia. Raz do roku warto wykonać gruntowne czyszczenie i akrylowanie posadzki, aby usunąć brud gromadzący się pod meblami. Istotnym elementem całego procesu jest nałożenie powłoki ochronnej na posadzkę, co sprawia, że brud zatrzymuje się na warstwie akrylu i jest łatwo…

Czyszczenie fug podłogowych – duże powierzchnie

Autor: Zbigniew Seklecki | 18 lutego 2018 | 0 Komentarzy

O ile wyczyszczenie małej powierzchni fugi w domu potrafi nastręczać trudności, to jak należy uporać się z wyczyszczeniem fug dużej powierzchni – w galerii handlowej, hali, czy restauracji? Rozwiązanie rzeczywiście tkwi w skali przedsięwzięcia – do przemysłu używa się specjalistycznych urządzeń z orbitalnym ruchem  padów czyszczących  lub szczotek, które szybko i bez użycia chemii są…

Polimeryzacja podłóg cennik

Autor: Zbigniew Seklecki | 5 listopada 2017 | 0 Komentarzy

Powłoka polimerowa chroni wykładziny podłogowe przed uszkodzeniami mechanicznymi i nadaje estetyczny wygląd. Jej atutami są: łatwiejsze i efektywniejsze  codzienne utrzymanie czystości podłogi wydłużenie właściwości użytkowych dłuższe zachowanie walorów estetycznych   Polimeryzacja jest konieczna szczególnie w warunkach wymagających wysokiego standardu higieny pomieszczeń.   Przebieg procesu polimeryzacji podłóg Proces składa się z pięciu etapów następujących po sobie:…

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.