Polerowanie betonu – usługi specjalistyczne

SCO Clean Up czyszczenie posadzki betonowej

Zdobądź wstępną wycenę w 2 minuty – zadzwoń do nas lub skorzystaj z kalkulatora cen

Polerowanie betonu to proces, który polega na usunięciu z posadzki matowej warstwy i na jej wyczyszczeniu. Następnie beton polerujemy przy pomocy specjalnych narzędzi diamentowych w celu uzyskania połysku. Posadzka jest gotowa do użycia natychmiast po zaimpregnowaniu.

Polerowanie betonu to proces, w którym zostaje usunięta twarda, matowa warstwa zanieczyszczeń na wierzchu posadzki, a następnie dochodzi do gruntownego oczyszczenia. Wymagają jej wszystkie posadzki betonowe poddawane intensywnej eksploatacji.

W następnym kroku beton jest polerowany z pomocą stosownych narzędzi diamentowych dopasowanych do jego struktury. Uzyskujemy wtedy bezpieczną i estetyczną posadzkę, łatwą w utrzymaniu czystości.

Polerowanie posadzki betonowej jest czasochłonnym procesem, ale w zamian można korzystać z niej zaraz po zabiegu.

Prace wykonujemy w całej Polsce, w różnorodnych obiektach przemysłowych, halach, sklepach wielkopowierzchniowych oraz magazynach.

Dobór ziarna do struktury betonu jest bardzo ważny, aby nie doszło do uszkodzeń i odpadania kawałków powierzchni

Proces obróbki nawierzchni metodą szlifowania przeprowadza się z wykorzystaniem dysków diamentowych o różnych stopniach gradacji.

W tej kwestii radzimy zdać się na profesjonalistów. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Poniżej kilka zdjęć z czyszczenia posadzek przemysłowych:

Ile trwa konserwacja posadzki betonowej?

Nasz zespół w przeciągu 8 – 12 godzin pracy może wykonać 50-150 m2 polerowanego betonu. Nie są używane żadne inne środki, które wymagają długiego czasu utwardzania, ani sezonowania, dopiero po zaimpregnowaniu posadzki i jej polerowaniu.

W ten sposób posadzkę betonową zaraz po wypolerowaniu można oddać do użycie.

Estetyka, wytrzymałość i bezpieczeństwo posadzki – 5 najważniejszych argumentów przemawiających za regularną konserwacją posadzki

Największym walorem polerowanego betonu jest jego estetyka. Inwestorzy nie bez powodu decydują się na ten właśnie materiał. Zamiast czarnej, matowej podłogi mają estetyczny beton. Można powiedzieć, że jest szlachetny, świecący i przypominający kamień naturalny w swoim wyglądzie.

Efekt wizualny robi duże wrażenie szczególnie na osobach które widzą ten materiał po raz pierwszy. Trzeba przyznać, że jest spotykany tylko w zakładach nowego typu, dzięki czemu mogą one podkreślić nie tylko swoją dbałość o higienę, ale też wyjątkową atmosferę pracy.

Polerowany beton jest nie tylko efektywny w obiektach przemysłowo-magazynowych

Przemawia za tym kilka argumentów:

  1. Beton polerowany nie jest systemem powłokowym, co znaczy, że jego powierzchnia się nie odspaja i nie łuszczy. Z czasem posadzka betonowa zawsze traci połyskliwą warstwę, wtedy należy ją oczyścić i ponownie wyszlifować. Kolejne polerowanie dzieje się już mniejszym nakładem pracy, dzięki czemu regularna konserwacja jest tańsza i przynosi jednakowo dobre efekty. W dodatku materiał nie zużywa się tak, jak za pierwszym razem.
  2. Polerowany beton z uwagi na wysoki stopień swojej czystości jest doskonałym indykatorem zanieczyszczeń w magazynie, czy zakładzie. Jego miejscowe zabrudzenia mogą świadczyć o problemach z maszynami, wentylacją, albo innymi czynnikami które da się wykryć i naprawić. Warto podkreślić, że utrzymanie czystych warunków może być krytycznie ważne w niektórych branżach przemysłu, objętych rygorystycznymi normami.
  3. Tak zaimpregnowana posadzka jest łatwiejsza w codziennym doraźnym oraz cyklicznym gruntowym sprzątaniu. Niższy jest koszt zużycia wody, substancje szkodliwe nie penetrują kamienia, dzięki czemu czas poświęcany na sprzątanie jest krótszy. W dodatku zużywa się mniej chemii profesjonalnej.
  4. Beton polerowany dobrze odbija światło, dzięki czemu w pomieszczeniach jest jaśniej. Nie wpływa to tylko na konieczność mniejszego oświetlania hali, ale też na lepsze samopoczucie pracowników i osób odwiedzających obiekt.
  5. Polerowanie betonu sprawia, że posadzka jest bezpieczna. Ludziom wydaje się, że połyskliwa posadzka jest śliska, ale nic bardziej mylnego. Regularna i wystarczająco małe ziarno diamentowe sprawia, że posadzka odbija światło jednolicie, dlatego posadzka jest gładka. Dodatkowo wygładzenie odpowiada za przyczepności do posadzki i zarazem zwiększa bezpieczeństwo personelu.

Kiedy nie jest zalecane zastosowanie tego typu posadzki

Beton nie jest odpowiednią podłogą w miejscach, gdzie występuje agresja chemiczna – szczególnie o kwaśnym odczynie. W takim przypadku wymagana jest posadzka PCV

Betonu polerowanego nie należy także „kłaść” na posadzkach o niskiej klasie betonu. Są to przeważnie stare typy powierzchni, mocno podatne na kruszenie, odkształcenia czy penetrację. W razie wątpliwości możecie Państwo podesłać nam zdjęcia swoich posadzek – zwykle jesteśmy w stanie ocenić je przez telefon.

Nasi specjaliści mają nie tylko wiedzę z zakresu polerowania betonu, ale także doświadczenie z różnymi materiałami budowlanymi. Dzięki temu mogą zakwalifikować posadzkę do naprawy w stosownej dla niej technologii.

Regularna konserwacja posadzki to klucz to tańszego jej utrzymania

Każda posadzka się zużywa z czasem. Zużycie zależy od intensywności jej użytkowania, a oceną jest stopień odsłonięcia kruszywa lub pojawiające się miejscowe uszkodzenia. W zastosowaniach przemysłowych tego typu posadzki są jednak odpowiednie do wieloletniego użytkowania, pod warunkiem regularnej konserwacji.

Zwykle posadzki betonowe poleruje się raz do roku. W mniejszych obiektach z lekkim ruchem pojazdów można to robić bardziej sporadycznie.

Polerowanie betonu należy do technik konserwacji posadzki, które obniżają liczne koszty jej oczyszczania.

Po wykonaniu usługi udzielimy Państwu rad, jak dbać o posadzkę aby utrzymać efekt jak najdłużej i kiedy mniej więcej (zależnie od obciążeń w Waszej firmie) dokonać kolejnego zabiegu.

Posadzka polerowana pozwala wydłużyć żywotność betonu minimum o kilka, a często o kilkanaście lat. Zwykle o 9 – 16 lat. Podkreślamy też, że technologie te są stale ulepszane.

Jak przebiega polerowanie

Praca polega na kilku zasadniczych elementach:

  • gruntownym doczyszczeniu posadzki
  • szlifowaniu
  • polerowaniu
  • utwardzeniu
  • i impregnacji posadzki betonowej (lub kamiennej).

W naszej firmie realizujemy też szereg innych usług związanych z konserwacją posadzek kamiennych, zależnie od typu materiału. Przykładowo marmur wymaga krystalizacji.

Cennik polerowania betonu

Podsumowanie usługi:

Beton polerowany to posadzka o wysokiej odporności na ścieranie, niskich kosztach pielęgnacji i utrzymania. Oferuje nie tylko bezpieczeństwo i dobry efekt wizualny, ale też wydłuża żywotność podłogi.

Szlifowania dokonuje się maszynami planetarnymi na sucho lub na mokro. Powierzchnię szlifujemy oraz utwardzamy i impregnujemy środkami chemicznymi.

Dużą zaletą tej technologii jest to, że beton polerowany nie ma osobnej wierzchniej warstwy, która ulegałaby uszkodzeniu w trakcie eksploatacji. Zwykły beton posadzkowy szlifujemy diamentowymi padami o odpowiedniej granulacji ziarna.

Wśród posadzek przemysłowych jest to jeden z lepszych wyborów o ile na obiekcie nie dochodzi do zanieczyszczeń substancjami kwasowymi. Beton polerowany jest odporny na wnikanie lotnych pyłów, brudu oraz płynów – w tym oleju penetrującego kamień.

Realizujemy także inne usługi czyszczenia specjalistycznego. Czyścimy:

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

maszynowe doczyszczanie posadzek SCO CLEAN UP

Mycie i czyszczenie posadzek przemysłowych cennik

Usługi czyszczenia podłóg przemysłowych są niezbędne do zapewnienia odpowiedniego poziomu jakości w przemyśle. Przyczyniają się też do poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy.  Podłogi przemysłowe są narażone na duże zużycie z powodu prowadzonej działalności i wymagają regularnego czyszczenia oraz konserwacji. Utrzymanie ich w dobrym stanie pozwala…

mycie elewacji krakow

Oferujemy mycie elewacji wykonanych z różnych materiałów na terenie Krakowa i szerzej województwa Małopolskiego

Cennik poszczególnych usług znajdziecie Państwo poniżej. Można w nim łatwo wyliczyć przybliżoną cenę usługi. Dokładnej wyceny dokonujemy po ustaleniu szczegółów – prześlemy Państwu dokładną ofertę. Prace wykonujemy z poziomu gruntu do wysokości 26 metrów. Jest to realna wysokość robocza, a nie jedynie deklarowana, dzięki czemu…

Czyszczenie marmuru – usługi specjalistyczne

Oferujemy usługi czyszczenia kamienia, w tym marmuru w całej Polsce. Przybliżoną cenę możecie Państwo wyliczyć w naszym cenniku. Zasadniczo czyszczenie marmuru to dwie metody, zależnie od wielkości powierzchni: na małych powierzchniach (typu blat, nagrobek) na dużych powierzchniach – posadzki, w tym także posadzki w firmach…

Mycie i czyszczenie posadzek przemysłowych cennik

Usługi czyszczenia podłóg przemysłowych są niezbędne do zapewnienia odpowiedniego poziomu jakości w przemyśle. Przyczyniają się też do poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy.  Podłogi przemysłowe są narażone na duże zużycie z powodu prowadzonej działalności i wymagają regularnego czyszczenia oraz konserwacji. Utrzymanie ich w dobrym stanie pozwala…

Oferujemy mycie elewacji wykonanych z różnych materiałów na terenie Krakowa i szerzej województwa Małopolskiego

Cennik poszczególnych usług znajdziecie Państwo poniżej. Można w nim łatwo wyliczyć przybliżoną cenę usługi. Dokładnej wyceny dokonujemy po ustaleniu szczegółów – prześlemy Państwu dokładną ofertę. Prace wykonujemy z poziomu gruntu do wysokości 26 metrów. Jest to realna wysokość robocza, a nie jedynie deklarowana, dzięki czemu…

Czyszczenie marmuru – usługi specjalistyczne

Oferujemy usługi czyszczenia kamienia, w tym marmuru w całej Polsce. Przybliżoną cenę możecie Państwo wyliczyć w naszym cenniku. Zasadniczo czyszczenie marmuru to dwie metody, zależnie od wielkości powierzchni: na małych powierzchniach (typu blat, nagrobek) na dużych powierzchniach – posadzki, w tym także posadzki w firmach…