Profesjonalne czyszczenie lastriko

czyszczenie lastriko

Jak przebiega proces czyszczenia lastriko

Cała operacja przebiega zależnie od stanu, w jakim lastriko się znajduje. Jeżeli jego powierzchnia jest gładka wystarczy poddać go procesowi krystalizacji. Krystalizacja przebiega wtedy dokładnie tak samo jak w przypadku krystalizacji innych kamieni, które opisujemy w naszej ofercie, np. marmuru. Stosujemy do tego wody i diamentowych padów szlifujących.

Zobacz więcej na temat krystalizacji kamienia

Praca jest bardziej wymagająca, jeżeli lastriko ma tak zwane wżery – czyli ubytki, pęknięcia, wyżłobienia w powierzchni. Wtedy wykonujemy doczyszczanie, a następnie nakładamy specjalny impregnat lub polimer do kamienia. Praca jest wtedy zbliżona do procesu polimeryzacji.

Należy uważać na wykorzystywanie nieodpowiednich polimerów

Zauważmy, że do impregnacji lastriko nie stosuje się impregnatów i substancji do konserwacji powierzchni elastycznych. Tego typu polimer może zamykać pory kamienia, co niekorzystnie wpływa na jego pracę. Efekt polimeryzacji w przypadku lastriko jest też krótkotrwały, dlatego zalecamy preparaty dedykowane kamieniom i  krystalizację.

Krystalizacja kamienia ma zasadnicze znaczenie – naszym zdaniem istotne jest aby nie zamykać porów kamienia, szczególnie marmuru. Kamień powinien oddychać. Krystalizacja oferuje dobry efekt czyszczenia i nabłyszczania powierzchni kamienia. Także zabezpiecza powierzchnie i wydłuża jej żywotność.


Zamienne nazwy lastriko

W codziennym użyciu wykorzystuje się takie nazwy jak Lastryko, Lastrico, Terazzo – warto wiedzieć, że są to synonimy. Lastriko złożone jest z połączenia cementu i grysu, na którego składają się często marmur, granit lub bazalt. Z tego względu traktujemy lastriko jak powierzchnie kamienną.

Oferta czyszczenia lastriko

Oferujemy kompleksowe czyszczenie powierzchni płaskich. Oprócz lastriko nasza oferta składa się z kompleksowego czyszczenia i mycia powierzchni poziomych i pionowych – zapraszamy do kontaktu, jeżeli pragniecie Państwo uzyskać kompleksową ofertę.

Lastriko często czyścimy w obszarze budynków przemysłowych – hal, magazynów, fabryk – ze względu na wytrzymałość materiału i niewielki koszt budowy oraz utrzymania.

Zabarwione lastriko – z dodatkiem barwników – można również spotkać na dużych powierzchniach obiektów handlowych. Szczególnie często spotykane są na halach targowych, gdzie, ze względu na duże nasilenie ruchu warto przeprowadzać regularne renowacje.

Z naszych usług korzystają głównie osoby zarządzające budynkami, w których nieskuteczne jest doraźne czyszczenie posadzek i nie pomagają tu nawet maszyny czyszczące.

Poglądowy cennik czyszczenia lastriko

Poniżej możecie Państwo wykalkulować przybliżoną cenę usługi. Dokładnej wyceny dokonujemy po omówieniu zlecenia lub obejrzeniu obiektu na miejscu. Cena pracy będzie wyższa w przypadku, gdy będzie trzeba szlifować i impregnować lastriko.

O innych pokrewnych usługach możecie Państwo przeczytać klikając w poniższe odnośniki:

Czyszczenie posadzek

Akrylowanie

Krystalizacja

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

maszynowe doczyszczanie posadzek SCO CLEAN UP

Maszynowe czyszczenie posadzek – Cennik

Oferujemy maszynowe czyszczenie posadzek na różnego rodzaju powierzchniach. To usługa specjalistyczna, która nie tylko usuwa ciężkie zabrudzenia, ale też konserwuje posadzkę. Są to usługi przeznaczone do dużych powierzchni. Od razu musimy zaznaczyć, że nie są kierowane jedynie do przedsiębiorstw, zakładów produkcyjnych i hal magazynowych. Zakres…

konserwacja powierzchni hal sportowych

Polimeryzacja posadzek hal sportowych

W obrębie utrzymania obiektów sportowych należy brać pod uwagę czystość i cykliczną konserwację  nawierzchni. Najbardziej newralgicznym oraz najdroższym elementem tego procesu będzie dbanie o jakość posadzki hali sportowej lub poszczególnych sal, na których intensywnie uprawia się sporty drużynowe. Halówka, piłka ręczna, siatkówka, badminton, a nawet…

czyszcenie paneli fotowoltaicznych sco

Czym myć panele fotowoltaiczne

Najlepsze efekty czyszczenia paneli PV otrzymuje się wykorzystując metodę delikatnego szorowania ciepłą wodą demineralizowaną. Pozwala to dokładnie oczyścić całą powierzchnię paneli z zanieczyszczeń atmosferycznych, kurzu oraz nalotu organicznego. Firmy podejmujące się tych usług korzystają z teleskopów, dzięki czemu z łatwością docierają do wszystkich paneli oczyszczając…