Mycie elewacji
szklanych, metalowych, tynkowych, kamiennych

Elewacje myjemy z poziomu parteru, wykorzystując przeważnie wodę demineralizowaną. Oferujemy mycie elewacji:

 • SZKLANYCH
 • TYNKOWYCH I Z KAMIENIA NATURALNEGO
 • PANELOWYCH
 • OKIEN I ŚWIETLIKÓW
 • PANELI FOTOWOLTAICZNYCH, BATERII SŁONECZNYCH
 • BLACHY I MATERIAŁÓW METALOPOCHODNYCH
 • MYCIE OKIEN I WITRYN WEWNĄTRZ OBIEKTÓW

więcej informacji pod cennikiem.

Realizujemy zlecenia w całej Polsce zarówno na małej, jak i dużej powierzchni

Uzgodnimy wstępną cenę, doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki,

Uzgodnimy wstępną cenę, doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki,

CENNIK MYCIA ELEWACJI

Cena mycia elewacji zależy od różnych czynników. Skorzystaj z poniższego kalkulatora.
Jeżeli nie znajdziesz odpowiedniej usługi lub szukasz wyceny kilku usług zadzwoń, bądź napisz e-mail.

Jeżeli kalkulator nie wyliczył ceny, prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy:

e-mail: biuro@sco-cleanup.pl
tel: 726 720 477

*Cennik podany na stronie internetowej nie jest ostateczną ceną wykonania usługi. Jest ceną poglądową.
Dokładną wycenę przedstawiamy po oględzinach obiektu i doprecyzowaniu zakresu prac.

Minimum logistyczne naszych usług wynosi ok. 350 zł

Uzgodnimy wstępną cenę, doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki,

Uzgodnimy wstępną cenę, doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki,

Stosowany przez nas sprzęt w akcji:

więcej filmów na:

zobacz nas na YoutubeZobacz nas na facebooku

Technologia mycia elewacji

Elewacje myjemy wykorzystując wodę demineralizowaną i szczotki teleskopowe. Połączenie jest skuteczne i bezinwazyjne dla mytej powierzchni. Dzięki temu unikamy uszkodzeń materiału, a myta powierzchnia pozostaje czysta, bez smug i zacieków. W przypadku trudniejszych zabrudzeń, jak grzybów, porostów, albo starszych osadów wapiennych używamy odpowiednich środków chemicznych.

Mamy świadomość tego, że wykorzystanie chemii w długim procesie konserwacji budynków przyczynia się do zanieczyszczania środowiska i czasami osłabia strukturę materiałów budynku. Dlatego korzystamy z możliwie ekologicznych metod łączących wielokrotnie filtrowaną wodę z mechanicznymi procesami mycia.

Ważne elementy oferty:

Stosowana przez nas technologia mycia elewacji pozwala nam wyczyścić budynki do 26 m wysokości o ile myjemy z poziomu gruntu. Do wyższych realizacji potrzebujemy podnośnika, rusztowania albo podestów.

Nasze metody mycia elewacji

Stosujemy odpowiednio dobrane szczotki w zależności do rodzaju mytej powierzchni oraz stopnia zabrudzenia. Zastosowanie kijów teleskopowych umożliwia mycie miejsc niedostępnych z podnośników. Jest również łatwiejsze i tańsze niż praca pomocą lin alpinistycznych. Dodatkowo zwiększamy bezpieczeństwo podczas wykonywania tych prac. Tą metodą możemy myć powierzchnie do 26 metrów wysokości.

Urządzenia wykorzystują wodę demineralizowaną w pięciostopniowym systemie filtracji IONIC.

W przypadku dużych zabrudzeń lub niskiej temperatury powietrza ( do -5°C) stosujemy gorącą wodę demineralizowaną (80°C), eliminując tym stosowanie agresywnych środków chemicznych. W niektórych przypadkach dokonujemy czyszczenia elewacji bez użycia wody (czytaj więcej klikając w odnośnik).

Po umyciu na powierzchni nie pozostają zacieki, smugi ani kropki, powierzchnia ma zwiększoną odporność na zabrudzenia.

Proces bez problemu usuwa naturalne zabrudzenia, glony, mchy oraz osady wapienne (po deszczu) bez użycia detergentów.

Całkowicie ekologiczna metoda mycia zwiększa właściwości użytkowe i wizualne umytej powierzchni.

Proces jest bezpieczny dla:

 • uszczelek,
 • ram,
 • parapetów,
 • powierzchni emaliowanych
 • oraz nie moczy powierzchni sąsiadujących

Stosowana przez nas metoda zabezpiecza przed odbarwieniem, redukuje zużycie powierzchni, dzięki czemu konserwacji i napraw elewacji potrzeba dokonywać znacznie rzadziej.

Więcej informacji w poszczególnych działach:

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

Zależy nam na adekwatnej wycenie i trwałym efekcie mycia elewacji

Dokładamy starań, żeby pracę wykonać szybko i z długotrwałym efektem. Stosujemy ekologiczne środki czyszczące w konkurencyjnej cenie.

Aby fachowo ocenić stan elewacji lub powierzchni do czyszczenia musimy znać kilka szczegółów. Najważniejsze pytania, to:

 • metraż mytej powierzchni,
 • kiedy ostatnio była myta/czyszczona
 • jakich metod nie powinniśmy używać, żeby jej nie uszkodzić.

Większość szklanych elewacji myjemy z poziomu parteru używając szczotek teleskopowych. Stosujemy do tego wodę demineralizowaną w pięciostopniowym systemie filtracji. To bezpieczny i efektywny sposób na dokładne umycie większości elewacji.

Prace realizujemy m.in na poniższych obiektach:

Aquaparkach

Galeriach handlowych

Biurowcach

Halach sportowych

Witrynach sklepowych

Salonach firmowych

Magazynach

Kamienicach

Urzędach

Budynkach prywatnych

Pytania i odpowiedzi odnośnie mycia elewacji

Mycie elewacji cena za m2

Cena mycia elewacji zależy od mytego materiału. Najprościej wyliczysz cenę w naszym kalkulatorze cen. Zobacz na stronie internetowej. ✔

Niestety materiał to pierwszy czynnik determinujący cenę mycia elewacji. Drugim jest poziom zabrudzenia elewacji. Duży stopień zabrudzenia zwiększa koszty nawet o 20%, ale na miejscu może się okazać, że wymaga dodatkowego doczyszczenia.

Ceny w naszym cenniku są aktualizowane. Dają dobry ogląd, ale najbardziej zbliżoną wycenę uzyskacie Państwo po kontakcie z nami. Zapraszamy. ☎ 726 720 477

Mycie elewacji na wysokości - jaka jest wysokość robocza?

Wysokość robocza naszej pracy zależy od materiału elewacji. Elewacje tynkowe, z cegły, kamienia myjemy zwykle z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej, ale zdarza się też praca z urządzeniem teleskopowym. Wysokość robocza od 14 do 24 m.

Z kolei szkło, elementy metalowe, elewacje panelowe, a także niektóre tynki i in. skutecznie myjemy metodami teleskopowymi.
Wysokość robocza do 26 m. z poziomu gruntu

Mycie z poziomu gruntu jest tańsze i bezpieczniejsze (szczególnie od prac alpinistycznych). W zupełności wystarcza do mycia budynków 8-piętrowych, a także dachów domów i kilkupiętrowych, nowoczesnych domów wielorodzinnych.

Firma mycie elewacji - 3 słowa o nas

W branży czyszczenia powierzchni i mycia elewacji pracujemy już ponad 20 lat. Jako firma istniejemy od 2016 r. Zaczynając od prac w woj. pomorskim szybko, bo już w 2017 roku dokonaliśmy ekspansji działalności woj. mazowieckie, i inne obszary centralnej Polski. Rozwięneliśmy także działalność na północy - zachodniopomorskie, woj. warmińsko-mazurskie, część podlasia. Obecnie realizujemy usługi głównie w północnej i centralnej Polsce, choć nasza firma ma także oddział na południowe województwa gdzie realizujemy kompleksowe usługi dla firm.

Czy mycie elewacji przed malowaniem ma sens?

Tak! nakładając podkład i farbę na brudną powierzchnię nie uzyskacie Państwo dobrej przyczepności. Z uwagi na to, że nałożone materiały pracują, farba może się z czasem skruszyć, albo mogą pojawić się drobne pęknięcia w jej strukturze.

Z tych powodów zalecamy umycie elewacji przed malowanie. Szczególnie należy usunąć duże i wieloletnie zabrudzenia. Niski stopień zabrudzeń nie jest groźny.

Z kolei elewacja nie wymaga mycia przy nakładaniu warstwy styropianu i tynku. Kleje i siatka na tyle dobrze trzymają się ściany, że nie wymagają oczyszczania. Oczywiście, jeśli jest budżet, warto dokonać mycia, aby zapobiegać pojawieniu się pleśni na ścianach i zwiększyć oddychalność budynku.

Co składa się na wycenę usług mycia elewacji lub czyszczenia powierzchni

i jaką przewagę posiadamy nad droższymi usługami konkurencji

O cenie mycia elewacji decyduje kilka czynników. Stojące przed nami zadania chcemy wycenić jak najkorzystniej dla klienta i zarazem dokładnie, aby nie ponosił dodatkowych kosztów. Z tego powodu w formularzu cennika warto wskazać, jak mocno obiekt jest zabrudzony i kiedy ostatnio był myty. Czasem niestety to nie wystarcza, aby trafnie powiedzieć ile usługa będzie kosztować. Co kilka miesięcy natrafiamy na zlecenie, w którym ciężko omówić wszystkie detale pracy, a chcąc umyć powierzchnie co do centymetra musimy często pytać o szczegóły.

Problemy mogą sprawiać kable i elementy urządzeń wystające poza płaszczyznę ściany - z reguły w ich obrębie mycie jest o wiele trudniejsze.

Utrzymujemy konkurencyjną cenę usług dzięki odpowiednim sprzętom. Myjemy elewacje głównie za pomocą myjek - szczotek z ciepłą wodą demineralizowaną osadzonych na długim, 26-metrowym kiju teleskopowym. Ta metoda pozwala nam szybko umyć większość powierzchni bez wykorzystywania dźwigów, lin alpinistycznych i rusztowań. Z poziomu gruntu myjemy większość budynków, o czym świadczą realizacje.

Oczywiście mycie wyższych obiektów odbywa się za pomocą dźwigów, które pozwalają nam podjąć się każdego zlecenia.

Mycie elewacji Cennik i audyt powierzchni

Zadzwoń, aby uzyskać dokładniejszą, wstępną ofertę

Większość prac ostatecznie wyceniamy podczas oględzin obiektu, na którym podejmiemy prace. Niezależnie od tego, czy jest to mycie elewacji, kompleksowe czyszczenie budynku, czy akrylowanie podłogi, podejmujemy się dokładnego audytu powierzchni, by móc ustalić korzystną dla Państwa cenę. W niektórych przypadkach audyt oczywiście nie jest konieczny. Kwestia na ile skomplikowane będzie nasze zadanie i czy pojawią się utrudnienia.

Poniżej zdjęcia różnych realizacji z całej Polski:

Nasza firma zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, wszyscy przynajmniej z kilkuletnim stażem. Stawiamy na solidność realizacji powierzonych nam zadań, dzięki czemu możemy liczyć na zadowolenie klientów oraz dobre referencje. Pracujemy zgodnie z wytycznymi bezpieczeństwa zakładu, przestrzegamy wymogów BHP i ppoż, realizujemy zlecenia przygotowania powierzchni pod pracę zgodną z normami ISO.

Dla osób które decydują się cyklicznie oczyszczać swoje obiekty oferujemy odpowiednie rabaty.

Warto podkreślić, że aby zmniejszyć koszty przyszłego odnawiania elewacji, posadzek, czy elementów obiektów należy je regularnie oczyszczać z zabrudzeń. To przedłuża żywotność i zwiększa odporność materiałów budowlanych. Z reguły podczas prac czyszczenia specjalistycznego nakładane są powłoki ochronne, które znacznie zwiększają wytrzymałość posadzek, chronią przed korozją, czy niepożądanym graffiti.

Niejednokrotnie uświadamiamy naszych Klientów, że pierwsze czyszczenie od wielu lat jest najdroższe bo wymaga intensywnych środków czyszczących i dużych nakładów czasu. Zależnie od czyszczonej powierzchni, koszt mycia elewacji, posadzki, czy kostki brukowej może być wyższy 3 razy, a nawet 8 razy (!) od regularnego, cyklicznego mycia.

Po gruntownym oczyszczeniu ze starych zanieczyszczeń doradzimy Państwu środki do doraźnego czyszczenia powierzchni. Wyznaczymy też termin następnego zalecanego czyszczenia. Tutaj należy dokonać kalkulacji w oparciu o intensywność używania powierzchni oraz czynniki zanieczyszczeń. W każdym przypadku są to inne terminy.

 

Jak przebiega wycena mycia elewacji lub innego rodzaju powierzchni

Nie ukrywamy, że w przypadku większości zleceń – szczególnie bardziej kompleksowych – wymagane są oględziny specjalisty na miejscu. Określamy materiał z którego została wykonana powierzchnia, jego stan i znajdujące się na nim zanieczyszczenia. Oceniamy czynniki towarzyszące czyszczeniu – np. obecność delikatnych elementów ozdobnych, bliskość roślinności, dostęp do miejsca pracy. Wreszcie ustalamy technologię czyszczenia/mycia powierzchni. Miejscowo mogą występować silniejsze zabrudzenia, które także musimy uwzględnić przy wycenie, aby dobrze zrealizować zlecenie. Szczegóły ustalamy telefonicznie lub e-mailowo.

Chcesz zlecić czyszczenie powierzchni lub mycie elewacji?

Zapraszamy do kontaktu – przez telefon będziemy w stanie udzielić Państwu dokładniejszych informacji.

Ile kosztuje mycie elewacji

Jak podkreśliliśmy w rozdziale związanym z wyceną, koszt mycia elewacji jest zróżnicowany zależnie od tego jak bardzo zabrudzona jest powierzchnia, kiedy ostatnio była myta, w jakim stanie jest materiał budowlany, czy w obrębie elewacji są elementy na które trzeba szczególnie uważać itd.

Poniżej podamy średnie ceny za wskazany metraż:

 • Mycie domu piętrowego ze skosem– 70m2 powierzchni mieszkalnej daje ok 160 m2 ścian. Koszt mycia średnio zabrudzonej elewacji wynosi ok 700 zł netto.
 • Mycie salonu handlowego, mytego ostatnio rok temu, ze średnimi zabrudzeniami o powierzchni ścian 240 m2 wynosi ok. 1040 zł netto.
 • Mycie sklepu składającego się z płyt panelowych, przeszklonej fasady i tynku na zapleczu, o powierzchni ścian 400 m2 wynosi ok. 2000 zł netto.

Nie ukrywamy, że są to ceny poglądowe i najlepiej porozmawiać z nami, aby uzyskać dokładną wycenę. W rozmowie często uwzględniamy różne czynniki, których nie sposób zmieścić w formularzu.