Czyszczenie ogrodzeń
ze wszelkich materiałów

Skuteczne czyszczenie ogrodzeń zależy od kilku czynników.
Najważniejszym z nich będzie to, z jakiego materiału, czy kompozytu zostało wykonane ogrodzenie.

Druga kwestia dotyczy roślinności w bezpośrednim otoczeniu ogrodzenia. Rośliny mogą ucierpieć podczas czyszczenia, ale też są ważnym źródłem zawilgocenia i zanieczyszczenia ogrodzeń. Interesuje nas również, czy powstałe po myciu popłuczyny mają gdzie spłynąć. Czy może należy je sukcesywnie zbierać.

Do mycia ogrodzeń stosujemy ciepłą wodę demineralizowaną w połączeniu ze specjalną myjką wysokociśnieniową. Gdy ten etap mycia zostanie zakończony przechodzimy do płukania ciśnieniowego.

Odpowiedni sposób czyszczenia ogrodzeń zależy od rodzaju materiału i powstałych na nim zabrudzeń.

Realizujemy zlecenia w całej Polsce zarówno na małej, jak i dużej powierzchni

Podczas naszej pracy usuwamy typowe zanieczyszczenia atmosferyczne - zacieki, naloty, osady; zanieczyszczenia drogowe, a także biologiczne, takie jak glony, zagrzybienia, zawilgocenia. Usuwamy również wykwity wapienne i graffiti.

CENNIK CZYSZCZENIA OGRODZEŃ

Z uwagi na zróżnicowane wymagania zrezygnowaliśmy z jednolitego cennika.

Wyceny udzielamy indywidualnie. Cena mycia ogrodzeń zależna jest od zabrudzenia i metrażu. Im większe zabrudzenie, tym stawka za metr kwadratowy wyższa. Struktura ogrodzenia również może przyczynić się do podniesienia stawki. Zapraszamy do kontaktu: 726 720 477

 

Dokładną wycenę przedstawiamy po oględzinach obiektu i doprecyzowaniu zakresu prac.

Minimum logistyczne naszych usług wynosi ok. 350 zł

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

Poniżej zdjęcia z realizacji "przed" i "po". Klknij w zdjęcie, aby zobaczyć więcej szczegółów.

Proces mycia ogrodzeń betonowych i metalowych opisaliśmy w jednym z artykułów

Cena mycia ogrodzeń

Wycena prac zawsze ostatecznie odbywa się na miejscu. Cenę podajemy na podstawie metrażu ogrodzenia i innych warunków wykonywania usługi. Ważne jest dla nas to, czy na miejscu jest dostęp do wody. W przypadku dużych ogrodzeń nie można jednoznacznie sklasyfikować ich zabrudzeń – miejscami są bardziej zabrudzone. Ważny jest również fakt, kiedy ostatnio ogrodzenie było czyszczone.

Najprościej mówiąc na cenę wpływa główny rodzaj zabrudzeń i materiał z jakiego zostało wykonane ogrodzenie.

W przypadku bardziej szlachetnych materiałów oprócz czyszczenia ważna będzie również impregnacja ogrodzenia, która pozwoli cieszyć się efektem pracy na długie lata. Jest to dodatkowa usługa, którą wyceniamy telefonicznie lub ustalamy warunki pracy na miejscu po oględzinach obiektu.

Rodzaje czyszczenia ogrodzeń

  • Zajmujemy się myciem i czyszczeniem ogrodzeń z kamienia, betonu, klinkieru, cegły, piaskowca.
  • Czyścimy ogrodzenia z płyt betonowych i metalu.
  • Czyścimy ogrodzenia drewniane

 

Podczas czyszczenia ogrodzenia z kamieni naturalnych czasem istotne są drobne niuanse w ich strukturze. Może się na przykład okazać konieczne zastosowanie innych metod czyszczenia. Warunkuje to spójność skały, jej łupliwość, także sposób jej obróbki.Ważna jest też gęstość skały oraz jej makrostruktura.