Olejowanie podłóg drewnianych

Olejowanie podłóg drewnianych z zastosowaniem szorowarek z padami oraz specjalistycznych środków.

Proces składa się z trzech etapów: doczyszczania, czyszczenia i wcierania oleju.

Uzyskanie ostatecznego efektu następuje po około dwunastu zabiegach rozłożonych w czasie około jednego roku, wtedy to podłoga staje się mniej podatna na uszkodzenia.

Po tym okresie olejowanie można powtarzać średnio co pół roku.

Realizujemy zlecenia w całej Polsce zarówno na małej, jak i dużej powierzchni

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

CENNIK OLEJOWANIA PODŁÓG DREWNIANYCH

*Cennik podany na stronie internetowej nie jest ostateczną ceną wykonania usługi. Jest ceną poglądową.
Dokładną wycenę przedstawiamy po oględzinach obiektu i doprecyzowaniu zakresu prac.

Minimum logistyczne naszych usług wynosi ok. 350 zł

Olejowanie drewna

Olejowanie drewna to jedyna skuteczna metoda pozwalająca zabezpieczyć drewno. Jest kosztowną usługą – wymaga cierpliwości i powtarzalności, jednak pomimo wysokiego kosztu realizacji niesie z sobą korzyść bardzo skutecznego zabezpieczenia. Zaolejowane drewno praktycznie nie zużywa się  od ruchu pieszego, wilgoci, zabrudzeń oraz czynników atmosferycznych. Cykliczne powtarzanie olejowania (zależne od rodzaju położonej posadzki drewnianej) jest niezbędne, aby warstwa zabezpieczająca nie została naruszona.

Zderzyliśmy się nawet z sytuacją rezygnacji z olejowania drewna – zamiast tego właściciel zlecił innej firmie polimeryzację powierzchni drewnianej – efekt był krótkotrwały i bardzo niebezpieczny dla materiału. Drewno może szybko zacząć gnić po takim zabiegu, po czym cała podłoga nadaje się tylko do wymiany.

Niezabezpieczane drewno może się wysuszać, zachodzić wilgocią, ulegać skruszeniu, albo paść ofiarą kołatki. W okresie zimowym bardzo niebezpieczna dla drewna jest sól drogowa nanoszona z ulicy. Wszystkie te czynniki sprawiają, że już po kilku latach od założenia podłogi może dojść do uszkodzeń. Z tego powodu nakłada się warstwy powłok olejowych, aby zabezpieczyć posadzkę.