Czyszczenie elewacji

Oferujemy kompleksowe usługi czyszczenia elewacji budynków przemysłowych, komercyjnych oraz prywatnych. Zależnie od materiału z jakiego wykonano powierzchnię dobieramy stosowne środki, które skutecznie usuwają zabrudzenia i nie pozostawiają rys, ani uszkodzeń na elewacji. 

W przypadku czyszczenia wnętrz budynków  przede wszystkim odkurzamy sufity i ściany oraz wyposażenie. Na zewnątrz metody czyszczenia znacznie się różnią - kamień i tynki czyścimy myjką wysokociśnieniową, a elewacje szklane, panelowe, sidingi i inne myjemy z pomocą szczotek na teleskopach z ciepłą wodą demineralizowaną.

Elewacje czyścimy do wysokości 26 metrów wysokości. Wyżej korzystamy z zespołu alpinistów, wtedy obowiązują inne ceny.

Realizujemy zlecenia w całej Polsce zarówno na małej, jak i dużej powierzchni

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

Czyszczenie elewacji wykonanych z różnych materiałów

Podstawą skutecznego czyszczenia elewacji jest znajomość materiałów i wiedza na temat ich reakcji podczas mycia i konserwacji. Bardzo ważne jest przewidywanie wieloletnich konsekwencji metod czyszczenia, gdyż po kilku latach nieprawidłowe czyszczenie powierzchni może narazić właściciela budynku na duże koszty związane z renowacją elewacji.

Elewacje należy czyścić przynajmniej raz na kilka lat, ale w przypadku bardziej wymagających warunków, zależnych położenia budynku czynności te warto powtarzać częściej. Czasami jest to niezbędne raz w roku. Przykładem będą intensywne zanieczyszczenia pochodzące od samochodów, kominów, czy intensywnej wilgotności ze względu na obecność morza, jeziora lub dużej ilości zieleni.

Wiele też zależy od struktury elewacji, jeżeli jest ona porowata szybciej się zabrudzi, co z kolei tworzy podłoże dla glonów i grzybów. W większości przypadków mniej porowate materiały będą odporniejsze na zabrudzenia, choć nie jest to do końca reguła, o czym przekonujemy się w praktyce.

Warto zabezpieczać elewacje

Przede wszystkim polecamy zabezpieczać tynk farbą elewacyjną, która zamyka mikropory tynku, przez co staje się on bardziej odporny na zabrudzenia strukturalne, wzmocniony i łatwiejszy w czyszczeniu. Prace na malowanym tynku zawsze przynoszą lepsze efekty, niż na niemalowanym. Więcej na ten temat piszemy w tekście na temat mycia tynków.

W obawie na przykład przed graffiti z kolei dobrze jest zabezpieczyć elewację powierzchnią tzw. warstwą antygraffiti.

Silniejszych zabrudzeń nie sposób usunąć domowym sposobem, czy myjką ciśnieniową (która nie zawsze jest polecana !). Myjek ciśnieniowych szczególnie nie polecamy do mycia sidingu.

Więcej informacji oraz realizacji w dziale mycie elewacji - cennik.

CENNIK CZYSZCZENIA ELEWACJI i POWIERZCHNI

Jeżeli nie znajdziesz odpowiedniej usługi lub szukasz wyceny kilku usług zadzwoń, bądź napisz e-mail.

*Cennik podany na stronie internetowej nie jest ostateczną ceną wykonania usługi. Jest ceną poglądową.
Dokładną wycenę przedstawiamy po oględzinach obiektu i doprecyzowaniu zakresu prac.

Minimum logistyczne naszych usług wynosi ok. 350 zł

Odnośnie kompleksowego zlecenia zapraszamy do kontaktu.