Mycie tarasu – cena – usługi profesjonalne

mycie tarasów

Oferujemy mycie tarasów wykonanych z różnych materiałów. Usługi świadczymy w centralnej i północnej Polsce.

Wstępna cena zależna jest od siły zabrudzenia tarasu oraz od metrażu. Możesz ją wyliczyć w poniższym kalkulatorze. Jeśli chcesz uzyskać bardziej zbliżoną do rzeczywistości wstępną cenę mycia tarasu skontaktuj się z nami.

Na cenę ma wpływ wiele czynników, dlatego podanie ceny za metr dla wszystkich rodzajów tarasów ma mało związku z rzeczywistością.

Cennik mycia tarasów

Cenny ustalane są indywidualnie z uwagi na zróżnicowanie powierzchni do mycia oraz zabrudzeń. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi od 8 do 12 zł netto.

Zapraszamy do kontaktu aby poznać przybliżoną cenę dla Państwa tarasu.

tel: 726 720 477
e-mail: biuro@sco-cleanup.pl

Poniżej bardziej szczegółowo opisujemy proces przebiegu usługi dla różnych rodzajów tarasów.

Nasze metody czyszczenia tarasów – realizacje

Korzystając z usług specjalistycznych możesz nie tylko usunąć trudne zanieczyszczenia na dużym metrażu. Nasi specjaliści doradzą, jak dbać o taras, aby zachował swoje walory przez długie lata.

Czyszczenie tarasów drewnianych

Czyszczenie tarasu drewnianego zasadniczo różni się zależnie od tego, czy drewno jest olejowane, czy nie.

Olejowanie tarasu jako ważny element ochrony drewna

Olejowanie drewna to czynność konieczna do długotrwałego utrzymania go w dobrym stanie. Z kolei przed olejowaniem trzeba je umyć/oczyścić. Oczywiście jest to czynność uciążliwa i z tego powodu wiele osób decyduje się na płyty OSB, czy inne kompozyty. Z kolei wadą kompozytów jest stosunkowo duże nagrzewanie się w ciepłe dni – zapomnimy wtedy o chodzeniu na boso.

Ważne – tarasy drewniane powinny być czyszczone i olejowane regularnie, raz do roku. Maksymalny odstęp „zaniedbania” wynosi 2-3 lata. Po tym czasie dochodzi do uszkodzenia drewna, niszczenie od góry, rozstępowanie się, pojawia się pleśń. Konieczna będzie znacznie droższa renowacja.

Mycia tarasów drewnianych dokonujemy z pomocą myjki ciśnieniowej, o niewysokim ciśnieniu.

Do tego stosowany jest ekologiczny środek do czyszczenia drewna, który dobrze zbiera różnego rodzaju trudne nieczystości (tłuszcz, plamy). Stężenie środka czyszczącego zwiększa się w miejscach, w których zabrudzenia są bardziej uporczywe

Do czyszczenia ryflów pomiędzy deskami służy odpowiednie urządzenie.

Oczyszczony taras jest gotowy do olejowania, czyli zabezpieczenia.

Nasza firma oferuje olejowanie tarasu także na dużych powierzchniach oraz olejowanie podłóg drewnianych.

Czyszczenie tarasów kamiennych

Ostatnio coraz bardziej popularne płyty tarasowe kamienne pozwalają na szybkie mycie tarasu. Doraźne czyszczenie można przeprowadzić nawet bez użycia środków chemicznych, zaś kompleksowe czyszczenie desek tarasowych realizuje się z wykorzystaniem środka dobranego do materiału.

Realizujemy usługi czyszczenia tarasów wykonanych z gresu, betonu, klinkieru, kamienia naturalnego.

Tarasy kamienne, podobnie jak kostka brukowa, narażone są na typowe zanieczyszczenia – warto je impregnować przed olejami, które chętnie wnikną w pory kamienia. Regularne mycie tarasu kamiennego jest konieczne aby zapobiegać wykwitom oraz pojawianiu się mchu.

Zobacz też czyszczenie kostki brukowej

Zwykle materiały tarasowe są impregnowane, dlatego czyszczenie tarasu to zadanie na kolejne lata ich użytkowania.

Czyszczenie tarasów z płyt DASAG

Na naszej stronie internetowej opisaliśmy już wcześniej czyszczenie tarasu z płyt DASAG

Efekty znajdziecie Państwo na filmach powyżej.

Dlaczego warto myć tarasy – kilka argumentów oprócz estetyki

Brudne tarasy są nie tylko mało atrakcyjne, ale stanowią też podłoże dla bakterii i pleśni. Zanieczyszczenia po wielu latach mogą uszkodzić materiał budowlany, a w dodatku pozwalać porostom i pleśniom na rozprzestrzenianie się na inne powierzchnie – np. na ścianę.

Renowacja tarasów jest potrzebna jedynie w przypadku zaniedbanych przestrzeni. Regularne mycie tarasu, jako podłoża szczególnie narażonego na czynniki atmosferyczne pozwala cieszyć się tym miejscem nawet przez 20 lat. Zaniedbania pod kątem mycia mogą przyczynić się do powstania patynowego nalotu na deskach, kamieniu, płytach – z czasem przeradzają się one w zaschnięte zabrudzenia, wymagające zeszlifowania.

Prace konserwacyjne można prowadzić we własnym zakresie, albo z pomocą firmy specjalistycznej, takiej jak nasza.

Czy domowe środki, jak soda oczyszczona, ocet, są skuteczne do mycia tarasu?

Domowe metody nie zawsze się sprawdzają – soda oczyszczona nie ma zastosowania do kamienia, bo osłabia jego strukturę. Mimo, że pozwala usunąć zanieczyszczenia, to także w przyszłości spowoduje łatwiejsze ich wnikanie, bo warstwa ochronna płyt będzie nieszczelna.

Zdecydowanie nie należy łączyć tzw. „domowych metod” – zabronione jest łączenie sody z octem. To środki o przeciwstawnym pH i zastosowaniu. W dodatku konsekwencje takiego połączenia mogą być „burzliwe” 🙂 (substancja mocno buzuje, ale traci też swoje właściwości)

Ocet służy do usuwania zabrudzeń nieorganicznych. Pamiętaj – nie używaj kwasu do czyszczenia kamienia! Soda jako zasada usuwa zanieczyszczenia pochodzenia organicznego, dlatego jest dobra do usuwania tłustych plam, olejów z desek tarasowych.

W naszej ofercie znajduje się także kompleksowe mycie elewacji – zobacz cennik

Najważniejsze pytania:

Jak często należy czyścić tarasy?

Mycie tarasu zalecamy przeprowadzić raz do roku, najlepiej w słoneczny dzień. Praktycznie prace takie wykonuje się co dwa-trzy lata. Ważne jest natomiast regularne mycie tarasów drewnianych – najlepiej myć je co rok lub co dwa lata. W przypadku tarasu drewnianego należy go olejować po wyschnięciu. Olejowanie prowadzi się warstwami, nakładając minimum 3, a nawet do 12 warstw.

Jakie są zalety czyszczenia tarasów? Oprócz efektu estetycznego?

Regularnie czyszczony taras zachowuje właściwości estetyczne i użytkowe materiałów budowlanych. Zabrudzenia – szczególnie te wieloletnie – mogą wyrządzić szkody strukturalne w deskach lub płytach tarasowych. W głębi może pojawić się nalot roślinny, który będzie trudny do wyplenienia. Aby uniknąć konieczności renowacji, należy usuwać zanieczyszczenia zanim ich warstwa stanie się groźna.

Jakie niespodziewane problemy mogą pojawić się podczas czyszczenia desek tarasowych?

Wszystko zależy od naszej wiedzy w zakresie czyszczenia. Sprzęt i środki czyszczące należy dobrać do rodzaju mytego materiału i rodzaju zabrudzeń. Czasem konieczna jest nawet zmiana sprzętu lub czyszczenia etapami, bo nie wszystko da się umyć w jednym cyklu.
Jako firma profesjonalna dokonujemy gruntownego czyszczenia desek tarasowych

Czy soda oczyszczona może uszkodzić taras kamienny?

Nie. Soda usuwa zanieczyszczenia organiczne, dlatego nie należy jej stosować do tarasów drewnianych. Z kolei dla kamienia niebezpieczny będzie ocet, usuwający zabrudzenia nieorganiczne. Zalecamy stosowanie specjalnych środków do czyszczenia tarasów.

Czy mycie tarasów myjką wysokociśnieniową jest jedynym słusznym rozwiązaniem?

Nasza firma realizuje usługi czyszczenia dwoma metodami:

  • Po pierwsze z pomocą myjki ciśnieniowej – siła ciśnienia jest dostosowywana do materiału. Wyższa dla kamienia, niższa dla drewna.
  • Po drugie i często bardziej efektywne – mycie z pomocą maszyny szorującej i zbierającej zanieczyszczenia. Urządzenie daje bardzo dobry efekt do czyszczenia tarasu na sucho – nie pozostają na nim duże ilości wody, dzięki czemu można przeprowadzić dalsze prace konserwacyjne.

Olejowanie tarasu cena

Impregnacja drewna tarasowego jest jedną z ważniejszych czynności, aby utrzymać je w dobrym stanie przez długie lata. Powierzchnię drewna tarasowego impregnuje się wieloma warstwami, najczęściej dwunastoma.

Jeżeli powierzchnia tarasu jest uszkodzona, doszło do zmian struktury drewna wtedy należy dokonać renowacji. Można wymienić deski, albo wyszlifować ubytki.

Do drugiej czynności wykorzystywane są szczotki o różnych ziarnistościach szlifują powierzchnię z duża skutecznością usuwając spróchniałe elementy oraz wyrównują nowe warstwy.

Szlifowanie w takich przypadkach wspomaga olejowanie tarasu, bo otwiera pory drewna usuwając elementy uszkodzone, które niepotrzebnie pochłaniają olej.

Olej aplikowany jest na różne sposoby – np. ze zbiornika niskociśnieniowego, z pomocą pędzla czy specjalnej szczotki smarującej.

Olejowanie tarasu pozwala przybliżyć wygląd powierzchni do fabrycznie nowej, nawet po wieloletnim użytkowaniu.

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

maszynowe doczyszczanie posadzek SCO CLEAN UP

Mycie i czyszczenie posadzek przemysłowych cennik

Usługi czyszczenia podłóg przemysłowych są niezbędne do zapewnienia odpowiedniego poziomu jakości w przemyśle. Przyczyniają się też do poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy.  Podłogi przemysłowe są narażone na duże zużycie z powodu prowadzonej działalności i wymagają regularnego czyszczenia oraz konserwacji. Utrzymanie ich w dobrym stanie pozwala…

mycie elewacji krakow

Oferujemy mycie elewacji wykonanych z różnych materiałów na terenie Krakowa i szerzej województwa Małopolskiego

Cennik poszczególnych usług znajdziecie Państwo poniżej. Można w nim łatwo wyliczyć przybliżoną cenę usługi. Dokładnej wyceny dokonujemy po ustaleniu szczegółów – prześlemy Państwu dokładną ofertę. Prace wykonujemy z poziomu gruntu do wysokości 26 metrów. Jest to realna wysokość robocza, a nie jedynie deklarowana, dzięki czemu…

pranie wykladzin biurowych Poznań

Pranie dywanów i wykładzin biurowych oraz wielkopowierzchniowych Łódź – cennik

Oferujemy pranie i czyszczenie wykładzin biurowych w Łodzi oraz okolicach. Usługi realizujemy zgodnie z ustalonym terminem. Na podstawie struktury dywanów lub wykładzin dobieramy metody prania. Usuwamy trudniejsze zabrudzenia. Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji. Zapoznaj się także z naszym poglądowym kalkulatorem cen. Co oferujemy: pranie…

Mycie i czyszczenie posadzek przemysłowych cennik

Usługi czyszczenia podłóg przemysłowych są niezbędne do zapewnienia odpowiedniego poziomu jakości w przemyśle. Przyczyniają się też do poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy.  Podłogi przemysłowe są narażone na duże zużycie z powodu prowadzonej działalności i wymagają regularnego czyszczenia oraz konserwacji. Utrzymanie ich w dobrym stanie pozwala…

Oferujemy mycie elewacji wykonanych z różnych materiałów na terenie Krakowa i szerzej województwa Małopolskiego

Cennik poszczególnych usług znajdziecie Państwo poniżej. Można w nim łatwo wyliczyć przybliżoną cenę usługi. Dokładnej wyceny dokonujemy po ustaleniu szczegółów – prześlemy Państwu dokładną ofertę. Prace wykonujemy z poziomu gruntu do wysokości 26 metrów. Jest to realna wysokość robocza, a nie jedynie deklarowana, dzięki czemu…

Pranie dywanów i wykładzin biurowych oraz wielkopowierzchniowych Łódź – cennik

Oferujemy pranie i czyszczenie wykładzin biurowych w Łodzi oraz okolicach. Usługi realizujemy zgodnie z ustalonym terminem. Na podstawie struktury dywanów lub wykładzin dobieramy metody prania. Usuwamy trudniejsze zabrudzenia. Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji. Zapoznaj się także z naszym poglądowym kalkulatorem cen. Co oferujemy: pranie…