Czyszczenie kostki brukowej Łódź – zamów usługi specjalistycznego czyszczenia

mycie kostki brukowej Łódź

Oferujemy kompleksowe usługi czyszczenia kostki brukowej w różnych obszarach Polski, także w Łodzi.

Specjalizujemy się w doczyszczaniu powierzchni z trudnych zabrudzeń, ale też dokonujemy regularnych konserwacji.

Czyszczenie kostki brukowej jest jedną z najczęściej wykonywanych przez nas usług.

Zobacz wstępną cenę w cenniku lub zadzwoń do nas aby uzyskać więcej szczegółów. Dokładnej wyceny udzielamy po uzgodnieniu szczegółów zlecenia.

W poniższym tekście dowiesz się jaki jest zakres mycia kostki brukowej:

 1. Jakich zanieczyszczeń można się pozbyć, a które będą trudne lub niemożliwe do usunięcia
 2. Dlaczego warto dokonywać regularnej konserwacji
 3. Przebieg prac krok po kroku

Zobacz cennik mycia kostki brukowej

Co uwzględnia mycie i czyszczenie kostki brukowej i jakie zanieczyszczenia usuwa?

Jeśli masz kostkę brukową na swojej posesji, ważne jest, aby utrzymywać ją w czystości. Dzięki temu nie tylko ładnie wyglądają, ale także zapobiegają rozwojowi pleśni, grzybów i porostów. Ich wieloletnia kolonizacja może przyczynić się do nadkruszenia struktury kamienia, co powoduje, że kolejne zabrudzenia będą łatwiej wnikać w jego wnętrze, ergo szybciej się tam osadzać.

Aby nie dopuścić do tej sytuacji należy regularnie konserwować kostkę. Odpowiednio wysokie ciśnienie może zagwarantować nie tylko usunięcie materii organicznej, ale też brudu, na którym organizmy się osadzają. Właściwie to brud jest podłożem dla wszelkich dalszych zanieczyszczeń kostki. Sam kamień bowiem jest podłożem neutralnym, bo nie zawiera mikroelementów, czyli pożywki dla porostów i mchów.

Wracając do tematu, najlepszym sposobem na czyszczenie kostki brukowej jest wykorzystanie myjki ze zmiennym ciśnieniem i dostosowanie środka chemicznego do zanieczyszczenia. Niekiedy praca nie wymaga użycia chemii.

Jeżeli szukasz wykonawcy z wieloletnim doświadczeniem, który dobrze dobiera metody pracy do zabrudzeń aby skutecznie je usunąć, to nasza firma odpowiada tym wymaganiom.

Jakiego rodzaju trudne zanieczyszczenia kostki brukowej wyróżniamy

 • zanieczyszczenia mikroorganizmami – pleśń, grzyby,
 • zanieczyszczenia roślinne – porosty, mech;
 • plamy budowlane – cement, tynk, farba, klej, pył wapienny, a także rdza;
 • plamy tłuszczowe – najtrudniejsze do usunięcia – olej silnikowy, tłuszcz roślinny i zwierzęcy.

Specjalistyczne mycie kostki brukowej (w Łodzi) gwarantuje usunięcie wszystkich trzech pierwszych rodzajów zanieczyszczeń.

W przypadku tłustych plam skuteczność wynosi ok. 80-90%, co oznacza, że działamy tu z dużą skutecznością, ale nie gwarantujemy powodzenia. Niestety wiele zależy od tego, jak głęboko plamy wnikną w strukturę kostki oraz w jakim ona jest stanie. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego typu przykrych konsekwencji jest impregnacja kostki brukowej.

Ile kosztuje mycie oraz czyszczenie kostki brukowej przez firmę SCO CLEAN UP – w Łodzi

Potrzebujesz dokładnej wyceny – zapraszamy do kontaktu.

Nasz kalkulator cen pozwoli Ci wyliczyć przybliżony koszt realizacji. Zaś dokładną wycenę otrzymasz po kontakcie z nami – musimy zapoznać się ze szczegółami zlecenia aby dobrze je oszacować.

Już od 12 zł za metr kwadratowy wyczyścimy Twoją kostkę brukową i sprawimy, że znów będzie ona wyglądać jak nowa. Cena obejmuje wszystkie niezbędne materiały i sprzęt, a także robociznę wymaganą do prawidłowego wykonania pracy. Dodatkowo dajemy gwarancję 100% satysfakcji, dzięki czemu możesz być pewien, że otrzymujesz najlepszą możliwą wartość w cenie. Nasi specjaliści dokładnie oceniają przestrzeń na której będą wykonywać prace, dzięki czemu od razu powiemy Ci o wszystkich wątpliwościach.

Jak znaleźć odpowiedniego wykonawcę

Jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego wykonawcy, należy pamiętać o kilku rzeczach.

Najpierw upewnij się, że wykonawca jest licencjonowany i ubezpieczony. To ochroni Cię na wypadek, gdyby coś poszło nie tak podczas projektu.

Po drugie, będziesz chciał uzyskać rekomendacje od znajomych lub rodziny, którzy wcześniej korzystali z usług wykonawcy, albo podobnego wykonawcy w innej miejscowości. To da Ci wyobrażenie o tym, czego możesz się spodziewać pod względem ceny i jakości pracy.

Na koniec upewnij się, że otrzymałeś pisemną wycenę od wykonawcy przed rozpoczęciem pracy. Pomoże to uniknąć niespodzianek po drodze i zawyżonej wyceny – szczególnie jeśli ta była podana przez telefon.

Na realizację koniecznie podpisz umowę – niech chociażby będzie prosta, z przebiegiem prac, na jedną stronę A4. Jeśli zaś umowy nie ma, wtedy przy płatności zrób poświadczenie płatności i opisz tam za co to płatność. Pieniądze wręczaj po podpisaniu przez wykonawcę.

Zobacz opis usługi impregnacji kostki brukowej

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Jeśli szukasz sposobu na poprawę wyglądu zewnętrznego swojej posesji, rozważ naszą ofertę czyszczenia kostki brukowej. To nie tylko sprawi, że okolica Twojej firmy/instytucji/domu będzie wyglądała bardziej zachęcająco, ale także zwiększy jej wartość. Realizujemy także usługi czyszenia pobudowanego, usuwając wszelkie zanieczyszczenia budowlane z kostki brukowej.

Nasz zespół profesjonalistów korzysta z najnowszego sprzętu i technik, aby szybko i sprawnie wykonać pracę. Zadzwoń do nas już dziś, aby umówić się na bezpłatną konsultację tel: 726 720 477

Dlaczego regularne czyszczenie kostki brukowej jest takie ważne?

Kostka brukowa pełni głównie rolę estetyczną. Jej atutami jest łatwa miejscowa naprawa, wyrównanie, czy wymiana partii kostki – o ile posiadamy zapas materiału lub jest jeszcze dostępny w sprzedaży.

Regularne czyszczenie kostki pomaga utrzymać jej dobry stan przez długie lata. Przy niskich zabrudzeniach wystarczy ją myć co 3-5 lat, natomiast sprawa się komplikuje, gdy stężenie zanieczyszczeń jest wyższe.

Aby zapewnić dobrą odporność na różnego rodzaju zabrudzenia warto zaimpregnować kostkę brukową. Wypiera wtedy wodę i tłuszcze oraz oleje, dzięki czemu najwięksi jej wrogowie nie mogą osadzać się w jej porach.

To znacznie ułatwia jej czyszczenie i pozwala niskim kosztem wykonać kolejne czyszczenie i mycie oraz i dalszą impregnację kostki.

Pomagają utrzymać brud i brud z dala od łodzi, co może ostatecznie doprowadzić do uszkodzeń. Podczas czyszczenia kostki brukowej na łodzi ważne jest, aby używać łagodnego roztworu mydła i wody. Należy również unikać używania ostrych chemikaliów lub materiałów ściernych, ponieważ mogą one uszkodzić kamień.

Regularne czyszczenie kostki brukowej jest ważne z uwagi na to, że świeże zabrudzenia łatwiej się usuwa, jeszcze zanim wyrządzą szkody strukturalne w kostce brukowej.

Szczególnie na podjazdach i parkingach kostka powinna być myta regularnie, najlepiej raz do roku. Pozwoli to zachować tym terenom doskonały wygląd przez długi okres funkcjonowania obiektu i jest zdecydowanie tańsze od miejscowej wymiany kostki.

Niezależnie od wybranej metody, należy chronić pobliskie rośliny lub trawę przed środkiem czyszczącym, ponieważ może on je uszkodzić. Podczas naszej pracy stosujemy substancje biodegradowalne, ekologiczne, które po zmyciu strumieniem wody są rozcieńczane i nieszkodliwe dla roślinności.

Pamiętajmy także o BHP.

Wszystkie prace realizujemy na terenie Łodzi (i szerzej na terenie województwa łódzkiego) – napisz do nas aby zapytać o wycenę, albo zobacz resztę naszej strony aby zapoznać się jakie usługi wykonujemy.

Materiały eksploatacyjne potrzebne do czyszczenia kostki brukowej

Do czyszczenia kostki brukowej potrzebne będą:

 • dostęp do wody
 • elektryczności
 • ewentualnie miejsce na zlewanie popłuczyn, jeżeli nie chcesz, aby woda w dużej ilości pozostała na kostce.

Podczas realizacji dysponujemy własnymi środkami, ale warto pamiętać, że gdy podłączymy się do Twoich mediów koszt realizacji usługi będzie niższy.

Ważnym czynnikiem podczas pracy jest również dostęp do mytego obiektu.

Kroki do czyszczenia kostki brukowej łodzi

 • oszacowanie zakresu prac,
 • dobór metod czyszczenia,
 • usunięcie najtrudniejszych zabrudzeń miejscowych (roślinności, grzybów),
 • zastosowanie środka do ogólnego czyszczenia całej powierzchni,
 • przemycie kostki myjką ciśnieniową.

Harmonogram realizacji usługi czyszczenia kostki brukowej

Prace realizujemy zgodnie z harmonogramem ustalonym wspólnie z Klientem.

Co jeszcze możemy doczyścić korzystając z profesjonalnych usług?

Oferujemy tez inne usługi profesjonalnego czyszczenia powierzchni:

 • mycie elewacji,
 • czyszczenie ścian i sufitów
 • czyszczenie blachy
 • mycie murków kamiennych
 • oczyszczanie ogrodzeń metalowych i wiele więcej.

Pracujemy we wszelkiego rodzaju budynkach, domach, biurach, szpitalach i innych placówkach służby zdrowia, szkołach i uczelniach. Z Klientem umawiamy się na dogodny dla niego termin realizacji. Możesz łatwo skontaktować się z nami telefonicznie lub e-mailem tel: 726 720 477; e-mail: biuro@sco-cleanup.pl

W jakich miejscowościach wykonujemy nasze usługi ?

Usługi realizujemy w całej Polsce. Nasza główna siedziba mieści się w województwie kujawsko-pomorskim, ale posiadamy też bazę wypadową na południową Polskę.

Usługi najczęściej realizujemy w północnej i środkowej Polsce: Warszawa, Łódź, Poznań, Gdańsk, Toruń, Bydgoszcz, ale także liczne mniejsze miejscowości oraz zakłady oddalone od wielkich aglomeracji.

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

pranie wykladzin biurowych Poznań

Pranie dywanów i wykładzin biurowych oraz wielkopowierzchniowych Łódź – cennik

Oferujemy pranie i czyszczenie wykładzin biurowych w Łodzi oraz okolicach. Usługi realizujemy zgodnie z ustalonym terminem. Na podstawie struktury dywanów lub wykładzin dobieramy metody prania. Usuwamy trudniejsze zabrudzenia. Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji. Zapoznaj się także z naszym poglądowym kalkulatorem cen. Co oferujemy: pranie…

czyszczenie kostki brukowej Gdansk Sopot Gdynia SCO CLEAN UP

Czyszczenie kostki brukowej Gdańsk, Gdynia, Sopot – usługi profesjonalne

Realizujemy usługi czyszczenia kostki brukowej w Gdańsku, Sopocie oraz Gdyni. Oferujemy kompleksowe czyszczenie powierzchni płaskich zarówno na terenach firmowych i prywatnych oraz prace czyszczenia specjalistycznego wewnątrz budynków. Myjemy i doczyszczamy powierzchnie poziome i pionowe wykonane z różnych materiałów. Nasze bogate doświadczenie i stałe inwestycje w…

czyszczenie kostki brukowej poznan

Usługi Mycia kostki brukowej – Warszawa, mazowieckie

Usługi realizujemy na obszarze całej Warszawy i znacznie szerzej – w różnych rejonach Polski. Zachęcamy do zapoznania się z kalkulatorem cen aby uzyskać szybką, wstępną wycenę. Dokładniejszych informacji udzielamy przez telefon. Zapraszamy do kontaktu. Czego dowiesz się z tego tekstu: Liczne zabrudzenia smogiem lub pyłem…

Pranie wykładzin biurowych Poznań – cennik

Oferujemy profesjonalne czyszczenie powierzchni biurowych w Poznaniu i okolicach, w tym: pranie wykładzin czyszczenie dywanów pranie tapicerki meblowej oraz samochodowej (tylko dla pojazdów firmowych) czyszczenie fug czyszczenie i impregnacja posadzek twardych: akrylowanie krystalizacja posadzek kamiennych olejowanie drewna odkurzanie powierzchni (także z wieloletnich zabrudzeń, np na…

Czyszczenie kostki brukowej Poznań – usługi profesjonalne

Oferujemy czyszczenie i mycie kostki brukowej w Poznaniu i okolicach. Oferta obejmuje czyszczenie rozmaitych zabrudzeń – wieloletniego brudu osadów roślinnych, glonów, wykwitów wapiennych, usuwania rdzy, trudnych zabrudzeń ze smaru, oleju i innych. Nasze usługi są odpowiednie do oczyszczania dużych powierzchni kostki, ale nie jest problemem…

Mycie Elewacji w Poznaniu i okolicach

Oferujemy usługi kompleksowego mycia elewacji  wykonanych z różnych materiałów Szklanych Kamiennych Metalowych stalowych Tynkowych Płyt panelowych Ceglanych i innych Oferta obejmuje dokładne czyszczenie  elewacji z wieloletnich trudnych zabrudzeń do 28 metrów wysokości z poziomu gruntu. W przypadku podwyższenia  możliwa jest praca wyższym pułapie. Cennik usług mycia…