Mycie okien na wysokości

mycie okien na wysokości

Zastanawiając się nad wyborem usługi mycia okien na wysokości mamy zazwyczaj dwa rozwiązania.

Pierwsze polega na myciu okien z poziom gruntu, rusztowania lub dźwigu, drugie za pomocą lin alpinistycznych. Wybór metody uzależniony jest zatem od wysokości budynku.

Najbardziej opłacalnym wyborem będzie oczywiście mycie okien z poziomu gruntu. Konkurencyjna cena wynika z braku konieczności stosowania ciężkiego sprzętu, lin alpinistycznych, czy innych zabezpieczeń. Po drugie czas wykonania usługi jest znacznie krótszy, co przekłada się na niższe koszty dla firmy wykonującej usługę, a w rezultacie zmniejsza cenę dla klienta.

Ta usługa oferuje mycie do 26 metrów wysokości, czyli ok. 8 piętra. Jeżeli budynek jest nieco wyższy, powiedzmy do 10, czy 12 piętra, to nieoceniony okaże się dźwig. Wynajem dźwigu ma swoją cenę, jednak jakość mycia jest tu bardzo dobra, bo operator sprzętu myjącego ma dostęp do wody. Dzięki temu można nadal usuwać trudne zabrudzenia.

Największe wyzwania techniczne stanowią wysokie budynki, powyżej 60 metrów. Tam stosuje się wyłącznie mycie alpinistyczne, w którym najwyższą składową ceny jest czas wykonania pracy przez alpinistów. Odpowiedni sprzęt myjący pozwala im dobrze umyć elewacje szklane.

Oferta mycia okien na wysokości

Jeżeli wysokość budynku nie przekracza 40 metrów, rekomendujemy skorzystanie z metody mycia z poziomu gruntu (do 26 m) oraz z dźwigu (powyżej 26 m). Dokładne mycie nawet starych zabrudzeń odbywa się z pomocą myjki na długim teleskopie, wykorzystującej ciepłą wodę. Myte okna nie mają zacieków i pozostałości osadu. Nie pozostają na nich suche kropki, bo stosujemy wodę filtrowaną – demineralizowaną. Mycie odbywa się bez detergentów – wyjątkiem są silne zabrudzenia na które miejscowo stosujemy środki chemiczne.

Atutami naszego działania jest konkurencyjna cena, szybkość wykonania zlecenia oraz bezpieczeństwo pracy.

Oprócz okien myjemy również powierzchnie gładkie, elewacje szklane i z blachy trapezowej oraz z innych materiałów. Do tego dokładnie jesteśmy w stanie umyć siding oraz elementy reklam (plastikowe, płócienne).

Zakres pracy obejmuje mycie okien wraz z ramami, trudno dostępnych miejsc, mycie elewacji szklanych, dachów i świetlików, mycie sidingów, billboardów. Zobacz pełną ofertę na mycie elewacji – cena

Cennik mycia okien na wysokości – cała Polska

Pełną ofertę znajdziesz w menu na samym dole strony (nad stopką) lub zakładce oferta

Mycie okien na wysokości Warszawa

Usługa składa się zwykle z kilku czynności, wchodzących w skład kompleksowego mycia elewacji oraz przeszkleń.

Mogą to być przeszklenia dekoracyjne, stawiane pod różnym kątem, zaokrąglone, a także okna.

Mycie okien na wysokościach nie musi wiązać się z usługą alpinistyczną – szczególnie jeżeli budynek przeznaczony do umycia ma nie więcej niż 30 metrów wysokości.

Mycie przeszkleń oraz mycie okien na wysokościach odbywa się z pomocą myjek teleskopowych o efektywnym zasięgu roboczym do 26 metrów. Delikatne szczotki oraz pady przeznaczone są do delikatnego, lecz skutecznego mycia okien i szyb oraz ram okiennych bez ryzyka ich uszkodzenia.

Technika mycia wyklucza wysokie ciśnienie, dzięki czemu mycie szyb pozbawione jest ryzyka ich uszkodzenia.

To bardzo skuteczna technika do mycia okien nieotwieralnych.

Nasze usługi realizujemy często w takich miastach jak Warszawa, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Toruń, Bydgoszcz i inne miejscowości.

Technika mycia teleskopowego okien jest bardzo efektywna w terenie zurbanizowanym, gdy dostęp do obiektu jest ograniczony.

Na przykład na terenie Warszawy podjęliśmy się mycia okien w miejscu, w którym nie mógł zmieścić się dźwig. Umyliśmy powierzchnie 300 m2 budynku od strony południa. Czyszczenie pozwoliło usunąć nalot kurzu drogowego, a także pojawiających się porostów na tafli szkła.

Profesjonalne mycie okien na różnych wysokościach

Świadczymy kompleksowe usługi mycia szyb, okien, ram okiennych i przeszkleń, a także przeszkleń z utrudnionym dostępem.

Stosujemy rożne metody zależnie od wymagań obiektu. Sporadycznie będzie wymagane mycie ciśnieniowe, najczęściej zaś korzystamy z metod teleskopowych, z pomocą których wykonujemy mycie szyb na wysokości do 28 metrów. Efektywność takiej pracy jest wysoka, co zawdzięczamy profesjonalnemu sprzętowi i dobrym operatorom.

Nasza firma oferuje usługi:

  • profesjonalne mycia okien
  • czyszczenie przeszklonych elewacji, w tym trudno dostępnych
  • czyszczenie elewacji panelowych, tynkowych, ceglanych, kamiennych (w tym z piaskowca)

Nie wykonujemy prac z zakresu alpinistycznego mycia okien. Naszym zdaniem alpinistyczne mycie okien jest nieuzasadnione w pracach na wysokości do 28 metrów. Jest droższe i mniej efektywne od mycia teleskopowego. A także realizacja zajmuje więcej czasu. Alpinistyczne mycie okien warto zlecić jeśli budynek liczy więcej niż 8 pięter i rzeczywiście wymaga prac specjalistów wysokościowych.

Mycie okien w Warszawie to jedno z najczęściej wykonywanych przez nas zleceń. Prace realizujemy nie tylko na terenie Warszawy, ale też innych większych miast, jak Toruń, Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Grudziądz. Realizujemy usługi mycia dla Klientów z dalszej części Polski – Kraków, Rzeszów, Olsztyn.

Jakość pracy podkreśla nasze wieloletnie doświadczenie i realizacje, które prezentujemy na stronie internetowej.

Podsumowując:

Mycie okien na wysokości to skomplikowane i czasochłonne zadanie, które wymaga odpowiedniego wyposażenia, wiedzy i umiejętności.
W przypadku tej usługi wszystkie te czynniki są niezwykle istotne do mycia powierzchni poniżej 8 piętra. Jeżeli chcecie Państwo zlecić usługę na wyższych elewacjach polecamy skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zajmują się alpinistycznym myciem okien. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i niezbędnemu sprzętowi, ekipa specjalistów zapewniła bezpieczne, szybkie i skuteczne mycie okien na wysokości. 

Koszt usług alpinistycznego mycia okien zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj okna, metraż powierzchni szklanych, zabrudzenia, jakiego rodzaju jest framuga, czy postawione jest rusztowanie biurowe. Na szczęście na koszt usług nie specjalnie wpływa wielkość miasta i rozmiar województwa – nasza firma świadczy usługi w jednolitej cenie w całej Polsce.

Liczba okien i witryn sklepowych również ma wpływ na wycenę, bowiem inaczej myje się same elewacje, a inaczej okna.

Cennik usług mycia okien znajdziesz na naszej stronie – dzwoniąc do naszych specjalistów świadczących dowiesz się jak praca przebiega.

Warto również skorzystać z usług profesjonalnych firm, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat cen usług mycia okien w konkretnych miastach. 

Mycie okien na wysokości wymaga odpowiedniego wyposażenia, a także odpowiedniego przygotowania. Aby umyć okna bezpiecznie i skutecznie, należy zaopatrzyć się w odpowiednie środki czystości, takie jak płyny do mycia szyb, specjalne preparaty do usuwania smug, albo po prostu profesjonalne szczotki które zastępują wszystkie te detergenty i dozują wodę demineralizowaną. Abstrahując od tego, używanie rusztowań i platform dla zwiększenia zasięgu usługi mycia pozwala w dobrej cenie zrealizować usługi na kolejnych piętrach – oczywiście o ile powierzchnia wokół budynku na to pozwala.

Jeśli chodzi o koszty usług mycia okien na wysokości, ceny są bardzo zróżnicowane. Cena za usługę zależy od rodzaju okna, metrażu powierzchni szklanych, zabrudzeń. Uśrednione ceny usług niestety zostały mocno podniesione w 2022 r. Zobaczymy na ile ten stan rzeczy się utrzyma. W skład kompleksowego mycia okien wchodzi również czyszczenie dachu, choć jego powierzchnia wyceniana jest osobno.

Co poza tym:

Mycie okien dwuskrzydłowych, trzyskrzydłowych, witryn i innych powierzchni szklanych oraz czyszczenie ram okiennych. 

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

Czyszczenie piaskowca

Czyszczenie piaskowca

Czyszczenie piaskowca odbywa się z wykorzystaniem dwóch metod – zmiennociśnieniowej i ręcznej. Zależnie od rodzaju kamienia oraz stanu zabrudzenia wybieramy skuteczniejszą z nich. Piaskowiec jest bardzo atrakcyjnym kamieniem, który potrafi ożywić przestrzeń komercyjną i prywatną. Jedyny jego mankament to stosunkowo łatwe osadzanie się zabrudzeń. Pory…

Czyszczenie elewacji w woj. pomorskim – realizacje

W tym kwartale wykonaliśmy kilka usług kompleksowego czyszczenia elewacji, które miały miejsce w Gdańsku, Gdyni, Kościerzynie, Słupsku, Tczewie, Kwidzynie i Malborku. Pracę objęły też kilka obiektów przemysłowych znajdujących się poza obszarami zurbanizowanymi. Cieszymy się z tego, że wszystkie usługi zrealizowaliśmy terminowo i z należytą dokładnością.…

Mycie elewacji z blachy i metalu

Blacha, metal, czy aluminium to delikatne materiały, których nie należy traktować wysokim ciśnieniem i nadmierną ilością wody. Aby ograniczyć stosowanie chemii antykorozyjnej – która wcale nie jest konieczna do przywrócenia ochronnych właściwości materiałów – korzystamy z miękkich szczotek zamocowanych na teleskopowym uchwycie. Szczotki w połączeniu…

Czyszczenie piaskowca

Czyszczenie piaskowca odbywa się z wykorzystaniem dwóch metod – zmiennociśnieniowej i ręcznej. Zależnie od rodzaju kamienia oraz stanu zabrudzenia wybieramy skuteczniejszą z nich. Piaskowiec jest bardzo atrakcyjnym kamieniem, który potrafi ożywić przestrzeń komercyjną i prywatną. Jedyny jego mankament to stosunkowo łatwe osadzanie się zabrudzeń. Pory…

Czyszczenie elewacji w woj. pomorskim – realizacje

W tym kwartale wykonaliśmy kilka usług kompleksowego czyszczenia elewacji, które miały miejsce w Gdańsku, Gdyni, Kościerzynie, Słupsku, Tczewie, Kwidzynie i Malborku. Pracę objęły też kilka obiektów przemysłowych znajdujących się poza obszarami zurbanizowanymi. Cieszymy się z tego, że wszystkie usługi zrealizowaliśmy terminowo i z należytą dokładnością.…

Mycie elewacji z blachy i metalu

Blacha, metal, czy aluminium to delikatne materiały, których nie należy traktować wysokim ciśnieniem i nadmierną ilością wody. Aby ograniczyć stosowanie chemii antykorozyjnej – która wcale nie jest konieczna do przywrócenia ochronnych właściwości materiałów – korzystamy z miękkich szczotek zamocowanych na teleskopowym uchwycie. Szczotki w połączeniu…