Pranie i odplamianie
wykładzin dywanowych, dywanów oraz tapicerki

Pranie lub odplamianie wymaga doboru metody do pożądanych efektów. Istotny czynnikiem jest rodzaj tkaniny oraz budżet, jaki zamierzacie Państwo przeznaczyć na tę usługę. Oferujemy:

  • PRANIE METODĄ KAPSUŁKOWANIA
  • PRANIE METODĄ EKSTRAKCYJNĄ
  • PRANIE DYWANÓW, WYKŁADZIN DYWANOWYCH, TAPICERKI MEBLOWEJ, TAPICERKI SAMOCHODOWEJ
  • PRANIE METODĄ SUCHEJ PIANY

Realizujemy zlecenia w całej Polsce zarówno na małej, jak i dużej powierzchni

Jak przebiega pranie wykładzin dywanowych, dywanów i tapicerki oraz odplamianie

Stosowane przez nas metody czyszczenia wykładzin i dywanów są zarówno efektywne, jak i efektowne. Czyszczenie materiałów czyści tkaniny na poziomie strukturalnym, oczyszczając je z kurzu i zabrudzeń. Jest to skuteczny sposób na odświeżenie materiału i wydłużenie jego żywotności.

Czyścimy zarówno dywany o krótkim włosiu, jak i dywany o grubej strukturze włókien. Pranie jest przyjazne zarówno dla materiału, z którego wykonana jest wykładzina oraz dla wrażliwego podłoża pod wykładzinami, takiego jak deski, panele, beton dla klejów. Proces nie zużywa nadmiernej ilości wody pozwala i szybko wysuszyć tkaniny.

Doradzimy Państwu wybór odpowiedniej metody

Przed praniem należy wykładzinę miejscowo poddać metodzie odplamiania. Jest to zabieg miejscowy, w którym najważniejszy jest wybór odpowiedniego środka do danej powierzchni oraz stopnia zabrudzenia.

Metodę kapsułkowania wykonujemy z zastosowaniem szorowarki z orbitalnym ruchem elementów roboczych, korzystając również ze specjalnego szamponu. Metoda wymaga kilku godzin, żeby materiał był suchy.

Metoda ekstrakcyjna polega na wykorzystaniu specjalnego ekstraktora, który w trzech cyklach czyści wykładzinę: pranie zasadnicze, płukanie, odsysanie zabrudzeń. Ta metoda wymaga długiego czasu suszenia, nie można jej stosować do prania wykładzin wrażliwych na zwiększoną wilgotność.

Dla doraźnego mycia oczyszczającego polecamy Państwu pranie metodą suchej piany. Zastosowanie tej metody umożliwia użytkowanie wykładziny po kilku godzinach. Stosowana jest tam, gdzie wykładzina jest ułożona na podłożu wrażliwym na działanie wilgoci

Więcej informacji w poszczególnych działach:

Pranie metodą kapsułkowania - wykładzin dywanowych i dywanów Pranie  metodą ekstrakcyjną - wykładzin dywanowych, dywanów tapicerki meblowej i samochodowej Pranie metodą suchej piany - wykładzin dywanowych i dywanów Odplamianie metodą tamponowania - wykładzin, dywanów, tapicerki

CENNIK PRANIA

*Cennik podany na stronie internetowej nie jest ostateczną ceną wykonania usługi. Jest ceną poglądową.
Dokładną wycenę przedstawiamy po oględzinach obiektu i doprecyzowaniu zakresu prac.

Minimum logistyczne naszych usług wynosi ok. 350 zł

Oferujemy pranie wykładzin dywanowych i dywanów dwoma metodami: kapsułkowania i metodą ekstrakcyjną.

Mycie wykładzin metodą kapsułkowania daje efekt wyczyszczenia strukturalnego włókien. Wykładzina po kilku godzinach jest sucha i można użytkować pomieszczenie.

Metoda ta jest skuteczniejsza, jeżeli zastosujemy szorowarki z orbitalnym ruchem elementów roboczych oraz specjalny szampon. Tą metodą można czyścic zarówno wykładziny o krótkim włosiu, jak i dywany o grubej strukturze włókien.

Mycie metodą kapsułkowania stosowane jest również, tam gdzie wykładzina lub dywan ułożony jest na wrażliwym podłożu, jak deska, panele, podłoża betonowe lub przyklejona na klej wrażliwy na działanie wilgoci. To skuteczna metoda mycia wykładzin we większości obiektów.

Pranie wykładzin dywanowych, dywanów tapicerki meblowej, samochodowej metodą ekstrakcyjną z zastosowaniem wydajnego ekstraktora.

  • Urządzenie w pierwszym cyklu dozuje wodę z detergentem bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię i natychmiast odsysa nieczystości.
  • W drugim cyklu następuje płukanie wodą z jednoczesnym odsysaniem wody z włókien.
  • W trzecim cyklu dochodzi do impregnacji włókien, w celu ich wzmocnienia oraz zmniejszenia zabrudzenia podczas późniejszego użytkowania.

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

Zależy nam na adekwatnej wycenie i trwałym efekcie mycia wykładzin dywanowych i dywanów

Dokładamy starań, żeby pracę wykonać szybko i z długotrwałym efektem. Stosujemy ekologiczne środki czyszczące w konkurencyjnej cenie.

Aby fachowo ocenić stan powierzchni przeznaczonej do mycia musimy znać kilka szczegółów. Najważniejsze pytania, to:

  • metraż mytej powierzchni,
  • kiedy ostatnio myto dywany i kiedy były kupione,
  • jaki materiał kryje się pod wykładziną dywanową.

Dotychczas mycie dywanów i wykładzin dywanowych przeprowadzaliśmy w takich obiektach, jak:

Przedszkola

Galerie handlowe

Biurowce