Poradnik i oferta Mycia elewacji
Mycie elewacji budynku jest bardzo ważnym elementem jego konserwacji.
W artykule omówimy różne rodzaje mycia elewacji oraz tego, jak wybrać najlepszą metodę dla swojego budynku.
Dowiesz się, jak radzić sobie z plamami i nagromadzonym, trudnym do usunięcia brudem. Z biegiem czasu nagromadzone zanieczyszczenia stają się coraz trudniejsze do usunięcia i degradują materiał budowlany. Nie można do tego dopuścić!
Omówimy też, jak wybrać firmę do mycia elewacji i jakie są stosowane metody oraz koszty. Zobacz cenę mycia elewacji
Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak czyścić elewację swojego budynku!
Realizujemy zlecenia w całej Polsce zarówno na małej, jak i dużej powierzchni
Uzgodnimy wstępną cenę, doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki,
Uzgodnimy wstępną cenę, doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki,
Przybliżmy temat mycia elewacji, czyli procesu czyszczenia zewnętrznej części budynku.
Czyszczenie elewacji można wykonać z różnych powodów, takich, jak:
- poprawa wyglądu budynku,
- usunięcie nagromadzonego z czasem brudu różnego rodzaju - nawet wieloletnich zanieczyszczeń
- lub przywrócenie elewacji do pierwotnego stanu.
Istnieje wiele różnych metod czyszczenia elewacji, w tym:
- mycie ciśnieniowe,
- mycie teleskopowe,
- czyszczenie parą,
- czyszczenie chemiczne.
Rodzaj zastosowanej metody będzie zależeć od rodzaju powierzchni, która ma zostać oczyszczona oraz od poziomu zabrudzenia, które należy usunąć.
Wszystko bowiem zależy od tego, z jakiej powierzchni usuwane są zanieczyszczenia. Do powierzchni dobieramy metodę pracy oraz jej ewentualne natężenie, gdy brud jest wieloletni.
Stosowana przez nas technologia pozwala dokładnie wyczyścić budynki do 26 m wysokości o ile myjemy z poziomu gruntu. Do wyższych realizacji potrzebujemy podnośnika, rusztowania, albo podestów.
Nasze metody mycia elewacji
Najmniej inwazyjną metodą czyszczenia jest mycie teleskopowe, choć nie jest uniwersalne na tyle, by było odpowiednie dla każdej powierzchni.
Mycie teleskopowe polega na zastosowaniu systemu dozującego ciepłą demineralizowaną wodę (bez użycia wysokiego ciśnienia) w połączeniu ze szczotką dobraną do faktury powierzchni - tak aby skutecznie usuwać zanieczyszczenia.
Wysokość robocza takiego urządzenia wynosi do 26 metrów z poziomu gruntu, dzięki czemu skutecznie możemy umyć 8 piętrowy blok bez korzystania z podnośnika koszowego, czy podpięć alpinistycznych.
Z jej pomocą oczyszczamy:
- tynk silikatowy
- tynk akrylowy
- okna i ramy okienne oraz przeszklenia
- sidingi
- elewacje panelowe
- dachy
- mycie silosów i wrażliwych blach
- panele słoneczne i płyty fotowoltaiczne
Skutecznie usuwamy:
- porosty
- pleśń
- wykwity
- mech
- różnego typu zabrudzenia od rdzy
- zanieczyszczenia atmosferyczne
Mycie ciśnieniowe obejmuje czyszczenie takich elewacji jak:
- tynk akrylowy (wymaga uprzedniego zastosowania detergentu oczyszczającego i ciepłej wody dla uzyskania dobrego efekty podczas mycia z roślinności)
- tynk mineralny
- elewacje kamienne - z różnego rodzaju kamieni
- elewacje ceglane
- mycie blachy
- z jej pomocą skutecznie usuwamy graffiti
Z tego też powodu jest jedną z najpopularniejszych metod czyszczenia całej elewacji domu i przydomowych budynków gospodarczych. Potrzebny jest do tego sprzęt najlepiej ze zmiennym ciśnieniem, aby odpowiednio je regulować podczas pracy. Proszę też pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości dyszy od tynku!
Metoda czyszczenia ma zasadnicze znaczenie. Myjka ciśnieniowa nie zawsze jest oczywistym wyborem
Czyszczenie elewacji jest procesem złożonym i czasochłonnym, ale może znacząco wpłynąć na wygląd budynku. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią metodę i zastosować odpowiednią siłę nacisku, aby uniknąć uszkodzenia czyszczonej powierzchni.
Przed czyszczeniem elewacja powinna zostać sprawdzona w celu zidentyfikowania wszelkich niepokojących obszarów. Może to obejmować luźne kamienie lub cegły, dziury w elewacji lub popękane płytki. Ważne jest, aby zająć się nimi przed czyszczeniem powierzchni.
Omówmy teraz różne metody, które można zastosować do mycia elewacji.
Fasady można czyścić różnymi metodami, w tym wodą, detergentami i myjkami ciśnieniowymi lub myjkami teleskopowymi. Ogólnie najskuteczniejszą metodą jest użycie kombinacji ciepłej demineralizowanej wody z czynnikiem mechanicznym - delikatnego szorowania. Druga sprawdzona metoda to zastosowanie wody i detergentu.
Takie podejście może usunąć brud, kurz i plamy z elewacji. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni detergent do pracy; silny detergent może uszkodzić materiał elewacyjny.
Inna popularną metoda czyszczenia polega na myciu elewacji myjką ciśnieniową. Podejście to wykorzystuje wodę pod wysokim ciśnieniem do usuwania brudu i zanieczyszczeń z powierzchni. Jest to skuteczny sposób na szybkie czyszczenie dużych powierzchni, ale może również uszkodzić elewację, jeśli nie zostanie prawidłowo wykorzystany.
Kolejną metodą jest mycie niskociśnieniowe, z pomocą stosownej szczotki i ciepłej wody destylowanej. Ta metoda pozwala skutecznie usuwać silne zanieczyszczenia z płaskich, małochłonnych powierzchni. Ale jest również skuteczna dla dachówek, płyt poliwęglanowych, a nawet elewacji z blachy, czy dla fotowoltaiki. Ponadto jest najmniej inwazyjną metodą, dzięki czemu z jej pomocą można od razu umyć okna i ramy okienne.
Jest również zalecana do mycia sidingu, a nawet do czyszczenia elewacji drewnianych z silnych zabrudzeń. W tym ostatnim przypadku strumień wody jest redukowany do minimum.
Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.
Chemia stosowana podczas oczyszczania
Do czyszczenia elewacji budynku można używać chemikaliów. Rodzaj użytej substancji chemicznej zależy od rodzaju zabrudzenia lub plamy, które należy usunąć. Niektóre środki chemiczne skuteczniej niż inne usuwają niektóre rodzaje zabrudzeń. Ważne jest, aby uważnie przeczytać instrukcję przed użyciem jakichkolwiek środków chemicznych do czyszczenia elewacji.
Jakie rodzaje sprzętu można wykorzystać do mycia elewacji?
Istnieje wiele różnych urządzeń, których można użyć do czyszczenia elewacji budynku. W zasięgu budżetu domowego dostępne praktycznie są tylko myjki ciśnieniowe. Z tego powodu nie jest to do końca pocieszająca perspektywa, bo rynek producentów skazuje nas niejako na korzystanie z usług profesjonalistów.
Myjka elektryczna (ciśnieniowa) jest popularną opcją, ponieważ może szybko usunąć brud i zanieczyszczenia z powierzchni. Jednak ważne jest, aby zachować ostrożność podczas korzystania z myjki elektrycznej, bo może ona spowodować uszkodzenie powierzchni, jeśli zostanie użyta niewłaściwie.
Inną opcją jest myjka ciśnieniowa gazowa. Ten sprzęt wykorzystuje wyższe ciśnienie wody do czyszczenia powierzchni. Idealnie nadaje się do sprzątania dużych powierzchni, takich jak elewacja budynku wielorodzinnego, elewacja sklepu lub kamienicy. Jednak zakup i eksploatacja mogą być kosztowne.
Wąż ogrodowy z dyszą spryskującą można również wykorzystać do czyszczenia elewacji budynku. Ta opcja jest niedroga i łatwa w użyciu, ale może nie być tak skuteczna jak myjka ciśnieniowa. Niestety z jego pomocą nie osiągniemy efektu usuwania zabrudzeń z pomocą ciśnienia - tutaj trzeba postawić na wykorzystanie chemii wspomaganej szczotką.
Na jakie kwestie bezpieczeństwa warto zwrócić uwagę?
Czyszczenie elewacji to zadanie konieczne, ale bywa też niebezpieczne. Oto kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, o których należy pamiętać podczas mycia elewacji:
1. Upewnij się, że masz bezpieczne miejsce do stania podczas mycia elewacji. Ważne jest, aby być świadomym swojego otoczenia i upewnić się, że nie stoisz zbyt blisko krawędzi budynku.
2. W razie potrzeby użyj drabiny lub rusztowania, aby dotrzeć do wszystkich obszarów elewacji. Nie próbuj docierać do wysokich lub trudnych obszarów bez odpowiedniego sprzętu.
3. Podczas mycia elewacji nie musisz nosić specjalnej odzieży ochronnej. Lecz naszym zdaniem warto zadbać o okulary BHP, które chronią wrażliwe oczy przed odpryskami. Nawet drobne odpryski brudu lub kamieni mogą wywołać poważne uszkodzenia wzroku, aoperacja kosztuje 5000 zł. Niebezpieczna jest też woda odbijająca się od powierzchni z dużym ciśnieniem. Jeśli zaś pracujesz na wysokości wyższej niż 2 metry powinieneś założyć kask budowlany, chroniący czoło i potylicę głowy - w brew pozorom ratuje on przed licznymi urazami szczególnie gdy pracujesz na drabinie. Ważne będzie również obuwie - gumacze będą tu zwykle najbardziej funkcjonalne.
4. Zachowaj ostrożność używając środków chemicznych lub detergentów podczas czyszczenia elewacji. Upewnij się, że uważnie przeczytałeś etykiety i przestrzegałeś wszystkich instrukcji bezpieczeństwa.
5. Uważaj na zwierzęta i dzieci. Przed rozpoczęciem pracy należy zamknąć psy aby przypadkiem nie wbiegły w strumień wody.
Prace realizujemy m.in na poniższych obiektach:
Aquaparkach
Galeriach handlowych
Biurowcach
Halach sportowych
Witrynach sklepowych
Salonach firmowych
Magazynach
Kamienicach
Urzędach
Budynkach prywatnych
Często zadawane pytania:
Do czyszczenia elewacji polecane są myjki wysokociśnieniowe z klasy Kärcher K 5 i K 7. Charakteryzują się one wysokimi parametrami użytkowymi. Wysokie ciśnienie i przepływ wody pozwalają w krótkim czasie usunąć nawet uporczywe zabrudzenia z dużych powierzchni. Istnieje również wiele tańszych lub droższych odpowiedników tych myjek o podobnych parametrach - wybór warto rozważyć indywidualnie, szczególnie że Karcher niekiedy bywa zawodny w ostatnich latach.
zatrudnimy polityka prywatności Copyright 2015 - 2022
Specjalistyczne Czyszczenie Obiektów Clean Up
Cennik mycia elewacji, czyszczenie elewacji, mycie kostki brukowej cena
Copyright ©2015 - 2023 Specjalistyczne Czyszczenie Obiektów Clean Up
Realizacja Brandrei.com oraz FineMarketing