Pranie dywanów i wykładzin Poznań – cennik / SCO Clean Up

pranie dywanow i wykladzin poznan

Oferujemy usługi prania dywanów i wykładzin dywanowych w Poznaniu, woj. Wielkopolskim oraz szerzej, w innych regionach Polski.

Zajmujemy się kompleksowym czyszczeniem powierzchni w budynkach mieszkalnych, biurowcach oraz innego rodzaju obiektach

Specjalistyczne pranie dywanów i czyszczenie tapicerki pozwala usunąć trudne zanieczyszczenia, kompleksowo wyczyścić powierzchnie całego biura lub wszystkich pomieszczeń.

Dzięki temu:

  • utrzymanie czystości podczas sprzątania jest o wiele bardziej efektywne.
  • doraźne sprzątanie powierzchni pozwala lepiej usuwać zanieczyszczenia.
  • znacznie zmniejsza się ryzyko uszkodzenia lub odbarwienia włosia wykładzin i dywanów.

Zabieg gruntownego oczyszczania warto powtarzać cyklicznie – zależy to od intensywności użytkowania powierzchni i ryzyka zanieczyszczeń.

Po wykonanej pracy przedstawimy Państwu zalecenia dostosowane do Waszego obiektu.

Realizujemy usługi prania dywanów, wykładzin, czyszczenie tapicerki meblowej, a także mycie podłóg niedywanowych, czyli:

Cennik prania dywanów / wykładzin Poznań

Znajdziecie tu Państwo kalkulator cen, który pozwoli Wam bez zobowiązań wyliczyć przybliżoną cenę usługi.

Warto podkreślić, że z uwagi na zróżnicowane parametry cena może odbiegać od prostej stawki za metr. Z tego powodu polecamy skontaktować się z nami. Omówimy szczegóły zlecenia, przedstawimy rozwiązania, podamy wstępną wycenę.

Usługi realizowane na terenie Poznania są objęte ubezpieczeniem. Nie możemy sobie pozwolić na ryzyko podczas pracy u naszych Klientów. Nasz zespół specjalistów dobrze ocenia sytuacje, dobiera metody i środki czyszczące dostosowane do zabrudzeń i powierzchni, a także szczegółowo wykonuje pracę. Po każdej realizacji Klient „odbiera” powierzchnię.

Cennik, pranie dywanów Poznań

Przebieg procesu czyszczenia powierzchni dywanów i tapicerki

W dzień realizacji zalecane jest uprzątnięcie pomieszczeń w których wykonane zostanie czyszczenie wykładzin lub podłóg.

Wiadomo, że nie możemy obarczać Państwa pełnym przeniesieniem mebli, bo czasem nawet nie jest to możliwe.

  • Pracę rozpoczynamy od uprzątnięcia pomieszczenia z mebli utrudniających dostęp do czyszczonej powierzchni
  • Czyszczenie dywanów rozpoczyna się od odkurzania. Usuwamy wszystkie łatwe do zebrania zanieczyszczenia. Wykorzystujemy odkurzacze przemysłowe, m.in. Karcher (Poznań, Toruń, Bydgoszcz i Warszawa to miasta w których dysponujemy najszerszym doborem sprzętu, z uwagi na bliskość naszej głównej siedziby)
  • Przystępujemy do właściwego mycia dywanu. Zależenie od rodzaju i długości włosia wykorzystywane są różne metody. Metoda kapsułkowania, metoda suchej piany oraz metoda ekstrakcyjna. Ta ostatnia wymaga prania dywanów na powierzchni wodoodpornej. Dywany są prane z pomocą specjalnych urządzeń, które w dwóch cyklach roboczych piorą i czyszczą powierzchnię z pomocą dostosowanego włosia lub padów.
  • Pranie wykładzin odbywa się z pomocą podobnego urządzenia, lecz nie wykładzina nie jest przemieszczana tak jak dywan.
  • Następnie usuwane są silne zabrudzenia – trudne plamy. Wykorzystywana jest tutaj chemia dostosowana do plam (czasem ten proces wykonuje się w trakcie poprzedniego etapu).
  • W ostatnim etapie wykorzystywane są narzędzia do mycia i jednoczesnego zbierania wody – jeżeli jest taka konieczność i nie zostało to wykonane w poprzednim procesie. Wtedy pranie dywanów można uznać za zakończone.
  • Klient wnosi swoje uwagi, a my wykonujemy ewentualne poprawki. Warto tutaj dodać, że nie wszystkie powierzchnie da się wyprać – o tym informujemy przed wykonaniem pracy. Omawiamy też ewentualne miejsca na pograniczu sukcesu – które spróbujemy wyczyścić, ale zabrudzenie może być na tyle duże, że nie osiągniemy odpowiednich rezultatów.

Inne usługi wykonywane w ramach czyszczenia dywanów – jak pranie tapicerki samochodowej i meblowej

Pranie tapicerki samochodowej wykonujemy dla firm, które pragną wyczyścić swoje samochody firmowe. Może to być także dodatkowa usługa w przypadku zlecenia czyszczenia biura lub salonu sprzedaży.

Obok prania dywanów zajmujemy się kompleksowym czyszczeniem powierzchni. Może to być nawet odkurzanie sufitów, instalacji, mycie okien na wysokości, mycie elewacji lub mycie kostki brukowej.

Dojazd na miejsce pracy jest bezpłatny przy większych zleceniach powyżej 200 m2. Dla mniejszych powierzchni dojazd do Poznania wynosi 150 zł netto.

Pranie dywanów Poznań

Usługi profesjonalne zaleca się wykonywać raz do roku, albo rzadziej, zależnie od poziomu natężenia ruchu, czyli de facto zabrudzeń.

Zapraszamy do kontaktu. Omówimy szczegóły pracy, przedstawimy plan zaspokojenia Twoich czystościowych potrzeb 🙂

Częste pytania:

Jak usunąć plamy po zwierzętach z dywanu?

Plamy pochodzenia zwierzęcego (brud z zewnątrz, albo ich wydzieliny) lub od ich żywności najprościej jest usuwać z pomocą środków do doraźnego prania dywanów. Im szybciej zareagujemy tym lepiej, bo brud nie zdąży wchłonąć i się związać z tkaniną. Jeżeli nie możliwe jest szybkie usunięcie takiego zabrudzenia po jego powstaniu najlepiej zastosować środki do usuwania organicznych zanieczyszczeń. Należy przy tym sprawdzić odporność dywanu na preparat – w najmniej widocznym miejscu.
W przypadku profesjonalnego prania dywanów nie rozróżniamy czy są to plamy pochodzenia odzwierzęcego, czy inne organiczne – wszystkie usuwane są z podobną skutecznością.

Jaka jest cena za metr prania dywanów – Poznań

Przeciętna cena za metr wynosi ok. 6 zł netto. Ceny różnią się zależnie od rodzaju dywanu, wykładziny, a także poziomu zanieczyszczenia i rodzaju zabrudzeń. Z uwagi na trudne ujednolicenie ceny, wycenę podajemy indywidualnie po zapoznaniu się z wymaganiami Klienta, a także weryfikacją stanu na miejscu.

Jak zapobiegać zanieczyszczeniom dywanu

Najlepszym środkiem zaradczym zachowania dywanu lub wykładziny w dobrej kondycji jest usuwanie plam zaraz po pojawieniu się ich. Dobrze jest mieć do tego odpowiednie środek.
Jeżeli dywan jest regularnie prany i odkurzany zwykle nie będzie problemu z utrzymaniem go w czystości. Natomiast, jeżeli warstwa brudu jest większa, zabrudzenia mogą być bardziej uporczywe do usunięcia.
W takich przypadkach warto skorzystać z usługi specjalistycznej, podczas której dywan i wykładzina zostaną gruntownie odnowione. Podobna zasada tyczy się kanapy, z tym że ją czyści się inną metodą.
Usługę prania dywanów na większych powierzchniach wybierają głownie firmy.

Czy pranie dywanów usuwa także przykre zapachy?

Tak, nieprzyjemny zapach często ma swoje źródło w zabrudzonej tkaninie. To szczególnie częsty problem mebli, które wchłonęły zabrudzenia na tyle duże, że przywrócenie im świeżego zapachu własnoręcznie może być bardzo trudne. Pranie tapicerki z głębokich plam, czyli źródła przykrego zapachu pozwala przywrócić im funkcjonalność. Warto jednak dodać, że nie wszystkie plamy można w prosty sposób usunąć i nawet specjalistyczny sprzęt niekiedy nie wygra z głęboką strukturalną plamą. Nasz zespół potrafi wykazać się kreatywnością i dokładnie oczyścić nawet trudno dostępne meble.

Jakie środki stosujecie do prania dywanów?

Zarówno metody, jak i środki chemiczne dobierane są zależenie od rodzaju włókien oraz poziomu zabrudzenia dywanów.
Preparat przeważnie ma charakter uniwersalny, do szerokiego zastosowania. Do trudnych zabrudzeń używamy silniejszych środków, dobranych do rodzaju plam (organicznego lub nieorganicznego pochodzenia)

W kontekście bezpieczeństwa przeciwepidemicznego nie ma sensu zamawiać dodatkowego ozonowania biura. Jest to czynność wykonywana doraźnie, np. po stwierdzonym zachorowaniu członków zespołu.

Ozonowanie możecie Państwo zamówić, jeżeli wykonawca oferuje je gratis, niemniej warto podkreślić, że ma bardzo krótki efekt (usuwa drobnoustroje obecne w pomieszczeniu, a nie zapobiega ich pojawianiu się) i stało się jedynie czynnikiem reklamowym podczas epidemii Covid-19.

Z tego powodu zalecane jest stosowanie innych środków bezpieczeństwa – dezynfekcja rąk, dystans społeczny, wietrzenie pomieszczeń, maseczki ochronne.

Kategorie:

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

Mycie dachów – Poznań, Leszno, Wielkopolskie

Jeśli szukasz firmy, która wyczyści Twój dach co do centymetra i usunie też trudne zabrudzenia – trafiłeś pod właściwy adres. Oferujemy kompleksowe czyszczenie dachówki, a nawet szersze prace z zakresu mycia elewacji, i kostki brukowej wokół budynków. Prace realizujemy zarówno dla konsumentów, jak i firm.…

mycie okien Poznań

Mycie okien na wysokości Poznań

Realizujemy profesjonalne usługi mycia okien oraz elewacji. Kompleksowo dbamy o estetykę budynku stosując najnowsze technologie czyszczące. Pozwala to uzyskać przedłużony efekt czystości, bez ryzyka uszkodzenia delikatnych materiałów. Jesteśmy dokładni, terminowi i pracujemy zgodnie z ustaleniami. Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji. W 3 minuty rozmowy…

Mycie dachów – Poznań, Leszno, Wielkopolskie

Jeśli szukasz firmy, która wyczyści Twój dach co do centymetra i usunie też trudne zabrudzenia – trafiłeś pod właściwy adres. Oferujemy kompleksowe czyszczenie dachówki, a nawet szersze prace z zakresu mycia elewacji, i kostki brukowej wokół budynków. Prace realizujemy zarówno dla konsumentów, jak i firm.…

Mycie okien na wysokości Poznań

Realizujemy profesjonalne usługi mycia okien oraz elewacji. Kompleksowo dbamy o estetykę budynku stosując najnowsze technologie czyszczące. Pozwala to uzyskać przedłużony efekt czystości, bez ryzyka uszkodzenia delikatnych materiałów. Jesteśmy dokładni, terminowi i pracujemy zgodnie z ustaleniami. Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji. W 3 minuty rozmowy…