Mycie dachów – Poznań, Leszno, Wielkopolskie

Jeśli szukasz firmy, która wyczyści Twój dach co do centymetra i usunie też trudne zabrudzenia – trafiłeś pod właściwy adres.

Oferujemy kompleksowe czyszczenie dachówki, a nawet szersze prace z zakresu mycia elewacji, i kostki brukowej wokół budynków.

Prace realizujemy zarówno dla konsumentów, jak i firm.

Jeśli chcesz zmaksymalizować potencjał swojej nieruchomości skontaktuj się z nami po wycenę.

Porozmawiamy o szczegółach zlecenia. Oferta nie zobowiązuje Cię do zakupu.

Cennik. Mycie dachów Poznań, cena za m2.

Ceny mycia dachu z uwagi na wiele różnych czynników ustalamy indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu aby szybko zorientować się we wstępnej wycenie. Zadzwoń: 726 720 477

Cena rynkowa mycia dachów wynosi od 9 do 22 zł za 1 m2

Cena zależy m.in. od: pokrycia dachowego, stopnia spadu dachu, dostępu do dachu, rodzajów zabrudzeń oraz jak często dokonywane jest czyszczenie dachu, odległości od źródeł zanieczyszczeń (drzew, drogi, kominów itd.)

Jeśli zamówicie Państwo u nas kompleksowe usługi, cena całości będzie niższa. Zwykle w pakiecie z myciem dachu lub elewacji oferujemy jeszcze mycie kostki brukowej.

Kontakt – Mycie dachów Poznań, Leszno / Wielkopolska

Zadzwoń: 726 720 477

e-mail: biuro@sco-cleanup.pl

Cenimy proste i bezpośrednie formy kontaktu. Przez telefon doradzimy odpowiednie rozwiązania dostosowane do powierzchni i jej warunków użytkowych. Obraz usług będzie pełniejszy po zarysowaniu szczegółów pracy.

Jakie są efekty mycia dachów

Efekt mycia dachu jest bardzo dobry, pozwala sprawić, by dom/budynek znów wyglądał jak nowy.

Usuwamy trudne zabrudzenia zarówno z dachów różnego rodzaju, jak i elewacji wykonanej z różnych materiałów. Jednocześnie nie wyrządzamy szkody, ani nie zalewamy dachówki nadmierną, niebezpieczna ilością wody (jak ma to miejsce w przypadku mycia myjką wysokociśnieniową)

W zakres realizacji wchodzą m.in.:

 • usuwanie mchu, glonów,
 • usuwanie sadzy
 • usuwanie rdzy
 • usuwanie wielowarstwowego brudu, także wieloletniego

Oferujemy pełną gamę usług dzięki rożnym, profesjonalnym sprzętom.

W przeciwieństwie do znacznej części naszej konkurencji, sporadycznie korzystamy z mycia ciśnieniowego podczas mycia dachów (rekomenduje się je głównie do mycia dachów wykonanych z jednolitej blaszanej połaci).

Przeważnie stosujemy metodę mycia teleskopowego, z wykorzystaniem miękkich szczotek i padów, a czynnikiem roboczym jest ciepła filtrowana woda demineralizowana. To pozwala nie tylko w łagodny sposób usunąć trudne zabrudzenia (koniecznie zobacz nasze filmy), ale też dotrzeć w miejsca, które zależnie od kąta nachylenia są trudno dostępne.

Jeśli na dachu znajdują się zabrudzenia niemożliwe do usunięcia lub uszkodzenia strukturalne dachówki poinformujemy Cię o tym przy oględzinach obiektu.

Jak pracujemy

Wszyscy nasi eksperci dokładnie sprawdzają każdy obszar pracy, aby określić, jakie metody pracy będą odpowiednie i czy konieczne będzie wykorzystanie detergentów.

Jakie zabrudzenia usuwamy z dachów (Poznań, Leszno)?

Naszym priorytetem jest usuwanie brudu bez uszkadzania powierzchni.

Czasami przed podjęciem pracy prowadzimy wywiad z klientem, aby dowiedzieć się więcej o materiałach dachowych, których z wierzchu nie widać.

Usuwamy:

 • zabrudzenia od spalin
 • kurzu, brudu drogowego
 • zanieczyszczenia organiczne – ptasie
 • pozostałości nalotu z drzew
 • osadzający się mech, glony i porosty
 • bardziej wymagające jest usuwanie wielowarstwowej, wieloletniej sadzy
 • a także usuwamy rdzę, która może pojawić się na zadaszeniach poliwęglanowych lub w elementach łączeń starszej blachy.

Mycie dachu z mchu i nie tylko

Usuwanie zabrudzeń pochodzenia organicznego wymaga preparatów alkalicznych, prawda? Nie koniecznie.

Efektywne usuwanie mchu może odbywać się bez wykorzystania środków chemicznych. Potrzebna będzie wysokowydajna szczotka z drobnymi włóknami i demineralizowana ciepła woda. Połączenie tych dwóch czynników roboczych pozwala skutecznie usunąć zanieczyszczenia pochodzenia roślinnego z dachu. Jeżeli jednak metoda okaże się zbyt słaba, rzeczywiście dodawany jest detergent. Nasza firma korzysta z ekologicznych, biodegradowalnych środków.

Metoda czyszczenia wodą demineralizowaną jest bardzo uniwersalna, a w dodatku bezpieczna dla mytych powierzchni.

Z jej pomocą czyścimy sidingi, fotowoltaikę, ramy okien, ściany wewnętrzne i zewnętrzne, a nawet myjemy niektóre mniej porowate tynki.

Czyszczenie i mycie dachów Poznań – w jaki sposób?

Zwykle czyszczenie i mycie odbywa się w jednym cyklu roboczym. Korzystając z teleskopowych rozwiązań mamy dostęp do powierzchni roboczej na wysokości lub długości 26 metrów. Jest to zasięg efektywny, na którym możemy doczyścić każdy centymetr kwadratowy powierzchni.

Wykorzystanie podnośnika lub podestu zwiększa nasze możliwości.

Nasze najskuteczniejsze metody łączą szorowanie z pomocą rozmaitych szczotek – wybieranych zależnie od sytuacji i nie rzadko zmienianych co kilkanaście metrów roboczych.

Drugim czynnikiem roboczym jest demineralizowana woda, w 5-stopniowym systemie IONIC. Czystość wody nie tylko doskonale wiąże i zbiera brud, ale także nadaje powierzchni właściwości antystatyczne. Dzięki temu efekt utrzymuje się przez dłuższy czas.

Różne pokrycie dachowe może nie tylko determinować cenę, ale też metodę pracy. Zależenie od niego wybieramy metody czyszczenia dachówki. Przykładowo dachówka ceramiczna wymaga delikatnych metod czyszczenia – bez dużego strumienia wody, bez agresywnych detergentów i bez mocnego tarcia (konieczna jest delikatna szczotka).

Zobacz pokrewne usługi

Wszystkie nasze usługi, w tym mycie dachów – Poznań objęte są ubezpieczeniem OC. Nie możemy sobie pozwolić na ryzyko Inwestora czy Klienta.

Informacje poradnikowe odnośnie samodzielnego mycia dachu

Często otrzymujemy od Państwa pytania o porady, odnośnie samodzielnego mycia dachu.

Napiszemy zatem krótko, jaka metoda jest dobra, a jakiej nie polecamy.

Z naszego punktu widzenia musimy podkreślić, że niestety nie jest zalecane mycie dachów z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej dla większości dachówek (szczególnie dachówki ceramicznej i wszystkich segmentowych dachów, które nie tworzą jednej spójnej powierzchni).

Nadmierna ilość wody wytwarzana podczas tego procesu przedostaje się pod dachówkę. A parogodzinne mycie może nie tylko poważnie zwilżyć więźbę, nawet jeśli jest ona odpowiednio zabezpieczona. W dodatku regularne i nieprawidłowe powtarzanie takich zabiegów może przyczynić się do powstawania glonów. Zalecamy używać dużych ilości wody tylko w ciepłe – a nawet w gorące dni!

Myjąc ciśnieniowo i stosując roztwór detergentu, możecie Państwo zwrócić uwagę na to, jak brudna jest powierzchnia docelowa i odpowiednio dostosować strumień oraz stężenie roztworu. Na przykład, jeśli dach wymaga lekkiego szorowania, zalecane jest użycie lżejszego rozwiązania. Jeśli cel jest mocno zaplamiony lub zabrudzony należy zwiększyć moc detergentu.

Dlaczego nie polecamy myjki ciśnieniowej do mycia dachu?

Stosowanie mycia ciśnieniowego może być czasochłonne, więc może nie być najlepszą opcją do dachów dużych budynków. Najwięcej bowiem czasu zajmuje zbudowanie podestu roboczego i przestawianie go.

Nie polecamy też opierania drabiny na dachu i stania na niej – jest to bardzo niebezpieczne. Praca bez porządnego zabezpieczenia jest wykluczona.

Dodatkowo wymagane jest podłączenie do źródeł wody.

Warto także zwrócić uwagę na ekologikę stosowanych środków. Osad i popłuczyny spływają rynną, a jeśli zostaną zanieczyszczone roztworem czyszczącym lub inną obcą substancją, wszystkie materiały użyte w tym procesie wsiąkają w ziemię. Nie jest to polecane, jeżeli w promieniu 1-2 m od rynny rosną rośliny. W takiej sytuacji należy zastosować ekologiczne środki czyszczące, biodegradowalne.

Myjka ciśnieniowa podobnie jak w przypadku mycia dachów w Poznaniu może być niebezpieczna także podczas mycia elewacji. Zalecamy myć nią tylko elewacje tynkowe, kamienne lub z cegły.

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

mycie okien Poznań

Mycie okien na wysokości Poznań

Realizujemy profesjonalne usługi mycia okien oraz elewacji. Kompleksowo dbamy o estetykę budynku stosując najnowsze technologie czyszczące. Pozwala to uzyskać przedłużony efekt czystości, bez ryzyka uszkodzenia delikatnych materiałów. Jesteśmy dokładni, terminowi i pracujemy zgodnie z ustaleniami. Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji. W 3 minuty rozmowy…

pranie dywanow i wykladzin poznan

Pranie dywanów i wykładzin Poznań – cennik / SCO Clean Up

Oferujemy usługi prania dywanów i wykładzin dywanowych w Poznaniu, woj. Wielkopolskim oraz szerzej, w innych regionach Polski. Zajmujemy się kompleksowym czyszczeniem powierzchni w budynkach mieszkalnych, biurowcach oraz innego rodzaju obiektach Specjalistyczne pranie dywanów i czyszczenie tapicerki pozwala usunąć trudne zanieczyszczenia, kompleksowo wyczyścić powierzchnie całego biura…

Mycie okien na wysokości Poznań

Realizujemy profesjonalne usługi mycia okien oraz elewacji. Kompleksowo dbamy o estetykę budynku stosując najnowsze technologie czyszczące. Pozwala to uzyskać przedłużony efekt czystości, bez ryzyka uszkodzenia delikatnych materiałów. Jesteśmy dokładni, terminowi i pracujemy zgodnie z ustaleniami. Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji. W 3 minuty rozmowy…

Pranie dywanów i wykładzin Poznań – cennik / SCO Clean Up

Oferujemy usługi prania dywanów i wykładzin dywanowych w Poznaniu, woj. Wielkopolskim oraz szerzej, w innych regionach Polski. Zajmujemy się kompleksowym czyszczeniem powierzchni w budynkach mieszkalnych, biurowcach oraz innego rodzaju obiektach Specjalistyczne pranie dywanów i czyszczenie tapicerki pozwala usunąć trudne zanieczyszczenia, kompleksowo wyczyścić powierzchnie całego biura…