Impregnacja kostki brukowej

usługa i opis jej działania

Oferujemy usługę impregnacji kostki brukowej. Koszty usługi wyceniamy indywidualnie, zależnie od zakresu prac. Koszt jest niższy, gdy prowadzimy kompleksowe prace na obiekcie.

Prace realizujemy w całej Polsce, zarówno dla przedsiębiorstw i instytucji oraz klientów indywidualnych.

Zapraszamy do kontaktu po więcej szczegółów.

Poniżej znajdziecie Państwo opis usługi wraz z kilkoma niuansami, o których powinien wiedzieć każdy właściciel kostki brukowej.

Realizujemy zlecenia w całej Polsce zarówno na małej, jak i dużej powierzchni

Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę.

Cennik Impregnacji kostki brukowej

Cena impregnacji kostki jest stała, lecz wymaga uprzedniego umycia kostki, co z kolei zależy od kilku czynników:

  • od rodzaju i stanu technicznego kostki, od metrażu oraz rodzaju i wielkości zanieczyszczeń

*Cennik podany na stronie internetowej nie jest ostateczną ceną wykonania usługi. Jest ceną poglądową.
Dokładną wycenę przedstawiamy po oględzinach obiektu i doprecyzowaniu zakresu prac.

Minimum logistyczne naszych usług wynosi ok. 350 zł

Każde zlecenie jest dla nas indywidualne i zależnie od rodzaju kostki oraz zabrudzeń dobieramy odpowiednie środki czyszczące. Niektóre szczególnie trudne plamy myjemy miejscowo specjalistycznymi i sprawdzonymi środkami chemicznymi.

 

Zadzwoń: 726 720 477

Z tego tekstu dowiesz się:

  • Jak działa impregnacja kostki brukowej i jakie są jej zalety?
  • Jak długo utrzymuje się efekt impregnacji kostki brukowej
  • Kiedy jest najlepszy czas na impregnację kostki?
  • Jakie rodzaje impregnacji kostki brukowej są obecnie dostępne na rynku i która jest odpowiednia dla Twoich potrzeb?
  • Poznasz też często zadawane pytania dotyczące impregnacji kostki brukowej

Zobacz też cennik mycia kostki brukowej

Na czym polega impregnacja kostki brukowej i jakie są jej zalety?

Impregnacja kostki brukowej to proces nakładania powłoki ochronnej na nawierzchnię brukową w celu zapobieżenia jej uszkodzeniu przez brud, wilgoć lub inne zanieczyszczenia. Proces impregnacji jest niezbędny do zachowania wyglądu i funkcjonalności kostki brukowej.

Szczególnie skutecznie chroni drobne pory kamienia przed penetracją czynników szkodliwych. Niebezpieczne dla kostki są substancje kwaśne, które wyżerają materiał. Z kolei oleje, smary, albo rdza wnikają w jego strukturę i ciężko je wywabić. W tych przypadkach impregnacja stanowi bardzo efektywną ochronę.

Dodatkowo impregnat do kostki brukowej skutecznie chroni przed kolonizacją roślinności. Brud nie dostaje się w pory materiału, a jedynie wypełnia przestrzenie pomiędzy kamieniem. Z czasem może wnikać w kamień od boku, dlatego mimo impregnacji należy regularnie czyścić kostkę ze śladów roślinności.

Jednak ta metoda ma również kilka wad, w tym dodatkowe koszty związane z robocizną oraz konieczność powtarzania zabiegu po umyciu kostki. Kolejną wadą jest również zużycie impregnatu w czasie - zależne od intensywności ruchu po nawierzchni, nasłonecznienia lub po prostu od czasu.

Ogólnie rzecz biorąc, impregnacja kostki brukowej to skuteczny sposób na przedłużenie żywotności kostek brukowych i poprawę ich ogólnej estetyki.

Rekomendujemy dokonywać impregnacji we wszystkich miejscach, w których kostka powinna utrzymać najwyższe walory estetyczne, a także jest narażona na zanieczyszczenie trudnymi do usunięcia substancjami.

Jak długo utrzymuje się efekt impregnacji kostki brukowej

Zakładając, że kostka została odpowiednio zaimpregnowana, efekty powinny utrzymywać się od ok. 6 miesięcy aż przez kilka lat.

Najbardziej efektywna jest impregnacja kostki podczas produkcji, tzw. impregnacja pierwotna. Preparat nakładany jest tam ze wszystkich stron co jest bardzo efektywne. Efekt utrzymuje się nawet 5-7 lat. Jeśli wesprzemy go doraźną impregnacją kostka nie traci swoich walorów nawet przez dekadę.

Podczas doraźnej impregnacji środek chemiczny nakładamy jedynie od góry co w pewnym stopniu ogranicza jego efektywność.

Należy jednak pamiętać, że częstotliwość użytkowania i ekspozycja na czynniki szkodliwe wpłynie na czas trwania impregnacji. Na przykład, jeśli kostka brukowa znajduje się w obszarze o dużym natężeniu ruchu pieszego, trzeba będzie ją ponownie impregnować - częściej, niż w przypadku obszaru, który nie jest tak intensywnie użytkowany. Dodatkowo, jeśli kostka brukowa jest wystawiona na trudne warunki pogodowe (takie jak mróz lub intensywne nasłonecznienie), może również wymagać częstszego ponownego impregnowania.

Kiedy jest najlepszy czas na impregnację kostki?

Najlepszy okres na impregnację kostki brukowej nadchodzi wiosną lub wczesną jesienią. Gdy temperatura utrzymuje się powyżej 11 stopni Celsjusza. Chłodne lato też będzie dobre do tej czynności - dla większości środków impregnujących graniczna temperatura robocza wynosi 30 stopni.

Jakie rodzaje impregnacji kostki brukowej są obecnie dostępne na rynku i która jest odpowiednia dla Twoich potrzeb?

Jeśli chodzi o wybór impregnacji kostki brukowej dostępna metoda zależy od rodzaju materiału i wykorzystanego środka chemicznego. Może i dostępnych jest wiele różnych opcji, niemniej mogą one wpływać na kolor kostki i czas ochrony.

Z tego powodu rekomendujemy użycie wysokiej jakości bezbarwnych impregnatów (bo nie każdy bezbarwny środek rzeczywiście takie ma właściwości).

Niektóre z najpopularniejszych preparatów pozwalają impregnować kostkę brukowa od góry na okres 6-10 miesięcy. Skutecznie blokują zabrudzenia, niwelują nasiąkliwość materiału pozostawiając po sobie wizualny efekt mokrej kostki.

Uszczelniacze ochronne pomagają zapobiegać przedostawaniu się wody (hydrofobizacja) i innych płynów do spoin. Ponadto skutecznie blokują mchy i porosty przed kolonizacją w porach kostki.

Do wyboru jest jeszcze druga zasadnicza grupa impregnatów - to tzw. wzmacniacze koloru, które dodają koloru i mogą pomóc ukryć wszelkie zużycie lub przebarwienia w cegłach lub kamieniach.

Niezależnie od tego, czy chcesz zabezpieczyć chodnik przed wilgocią, czy po prostu chcesz rozjaśnić jego wygląd, z pewnością znajdzie się impregnat, który sprawdzi się idealnie.

Ostatecznie to, jaki rodzaj impregnacji kostki brukowej będzie dla Ciebie najlepszy, będzie zależeć od Twoich konkretnych potrzeb i upodobań. Zadzwoń do nas a opowiemy Ci jakie rozwiązanie może być dla Ciebie odpowiednie.

Więcej o naszych usługach:

Hydropiaskowanie cegły i kamienia – Cennik

Autor: Zbigniew Seklecki | 25 września 2022

Pozostałości tynków, cementu, farb i innych materiałów budowlanych stanowią trudną warstwę do usunięcia z kostki brukowej lub posadzki za pomocą tradycyjnych metod mycia. Z pomocą przychodzi piaskowanie, które jest usługą drogą, lecz niezmiernie skuteczną w tak trudnych przypadkach. Piaskowanie może być zastosowane po skuwaniu tynków ze ścian, po którym odkryte cegły wymagają doczyszczenia z resztek…

Mycie kostki brukowej oraz elewacji z kamienia naturalnego

Autor: Zbigniew Seklecki | 17 sierpnia 2022 |

Oferujemy kompleksowe mycie i czyszczenie kostki brukowej, nawet na dużych powierzchniach. Elewacje z kamienia naturalnego myjemy z pomocą teleskopów do 26 metrów i szczotek z wodą demineralizowaną w pięciostopniowej filtracji systemem IONIC. Pracę wykonujemy szybko, w dogodnym dla Państwa terminie. Nie musimy rozstawiać dźwigów i zaczepiać lin, co skraca czas pracy i zmniejsza koszt usługi.…

Czyszczenie pobudowlane – cennik usług

Autor: Zbigniew Seklecki | 12 maja 2022

Od razu powiemy, że pobudowlane czyszczenie obiektów jest trudne do wycenienia, bo zależy od wielu czynników. Przeważnie posługujemy się cennikiem za metry kwadratowe powierzchni, ale cenę za metr możemy podać dopiero po oględzinach obiektu. Tej drogi niestety nie da się skrócić – dokładna wycena usługi przez telefon jest tu po prostu niemożliwa. Z tego powodu…

Czyszczenie kostki brukowej Lublin

Autor: Zbigniew Seklecki | 3 kwietnia 2021

Oferujemy mycie kostki brukowej w Lublinie, okolicach miasta i na terenie całego województwa. Zadzwoń: 726 720 477 Poproś o bezpłatną wycenę (e-mail) Doradzimy profesjonalne i ekologiczne środki, ustalimy wstępną cenę. Kostka brukowa stale się brudzi, za co odpowiedzialne są spaliny, kurz, a także wilgotność. Jeżeli obok kostki znajduje się zieleń stosunkowo szybko dochodzi do zarośnięcia…

Czym czyścić kostkę brukową

Autor: Zbigniew Seklecki | 19 lutego 2021 |

Metod czyszczenia kostki brukowej jest wiele. Do ich wyboru każdy z nas przystępuje zależnie od własnego samozaparcia, metrażu kostki i zasobów czasu. Wiadomo, że dużych powierzchni kostki nie sposób jest umyć samemu – czasem można do tego poprosić szwagra, a innym razem zleci się to zadanie firmie czyszczącej powierzchnie. W obliczu zupełnie innego wyzwania stajemy,…

Mycie elewacji i kostki brukowej – fachowe usługi

Autor: Zbigniew Seklecki | 23 stycznia 2021 |

Osoby, które zlecają nam umycie elewacji swoich domów, czy salonów firmowych często na miejscu proszą byśmy dodatkowo wykonali czyszczenie kostki brukowej wokół budynku. Dla nas takie działanie nie jest problemem, ale warto wiedzieć, że gdy zleci się obie usługi od razu, łatwiej nam będzie zaplanować prace i dostarczyć sprzęt. Do mycia elewacji tynkowych wykorzystujemy zupełnie…

kliknij w tytuł aby przeczytać cały tekst

Jak zastosować impregnację kostki brukowa dla optymalnych rezultatów

Konserwacja powinna być bardzo dokładna, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Najpierw należy wybrać wysokiej jakości środek. My stosujemy preparaty profesjonalne, które nie zawsze dostępne są w zakupie dla konsumentów (chyba, że czasem ktoś je sprzedaje na aukcjach).

Warto impregnować kostkę brukową na sucho, aby preparat dokładnie związał się ze strukturą kamienia, tworząc wizualny efekt mokrej kostki brukowej.

Następnie należy dokładnie wymieszać środek, zgodnie z zaleceniami producenta, uważając, aby nie zachlapać i nie rozlać go na powierzchni. Po całkowitym wymieszaniu należy równomiernie nałożyć impregnat na powierzchnię za pomocą wałka, pędzla lub sprayu.

Impregnację można przeprowadzić wykorzystując preparat z naturalnych lub syntetycznych składników.

Dodamy także, że impregnat koloryzujący może wymagać nakładania kilku warstw, by osiągnąć upragniony efekt.

Często zadawane pytania dotyczące impregnacji kostki brukowej

Czym jest impregnacja kostki brukowej i jakie są jej zalety?

Impregnacja kostki brukowej to proces obróbki kostki brukowej uszczelniaczem, który pomaga chronić ją przed blaknięciem, zużyciem technicznym, a także uszkodzeniami spowodowanymi warunkami atmosferycznymi. Taki zabieg może pomóc zachować odpowiedni wygląd, czystość oraz wysoką jakość strukturalną kostki. Zapewni to nie tylko wysoką wartość inwestycji, ale też pozwoli uniknąć kosztów związanych z jej czyszczeniem.

Dodatkowo może pomóc w zapobieganiu powstawania wykwitów, kolonizacji pleśni, albo penetracji plam substancji chemicznych.

Impregnat barwiący będzie odpowiedni do ochrony kostki koloryzowanej, która wyblakła.

Ogólnie rzecz biorąc, impregnacja kostki brukowej to ważny krok w ochronie powierzchni zewnętrznych przed zniszczeniem, zapewniając, że zachowają swoje piękno i funkcjonalność przez wiele lat.

Jak działa impregnacja kostki brukowej?

Impregnacja kostki brukowej polega na nałożeniu warstwy specjalnego uszczelniacza na powierzchnię kostki za pomocą spryskiwacza lub wałka malarskiego. Uszczelniacz wnika w powierzchnię kamienia, gdzie tworzy barierę ochronną przed wilgocią i innymi uszkodzeniami. Dodatkowo wypełnia wszelkie niedoskonałości lub pęknięcia na powierzchni kostki, zapobiegając dalszemu rozprzestrzenianiu się uszkodzeń. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg pomaga zapewnić ochronę powierzchni zewnętrznych przed wszelkiego rodzaju zużyciem.